НЕПРАВДА: Короніл ефективний у лікуванні COVID-19 | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Короніл ефективний у лікуванні COVID-19

16 Березня 2021
FacebookTwitterTelegram
666

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що індійський препарат Короніл ефективний у лікуванні COVID-19. Повідомляють, що препарат нібито показав позитивний результат при лікуванні COVID-19, але був заборонений. Також кажуть про те, що COVID-19 — це світовий бізнес. 

Скриншот допису

 

Однак, це — неправда

Немає жодних доказів, що Короніл ефективний у лікуванні COVID-19. 

Аби довести ефективність препарату, необхідно провести клінічні випробування, тобто протестувати ліки на людях. Лабораторні дослідження Коронілу проводилися на рибах. Тестування на тваринах показує безпечність препарату та його можливі побічні ефекти, але не визначає його ефективність. У доклінічному дослідженні Коронілу йдеться про те, що препарат вимагає детальних клінічних випробувань на людях, хворих на COVID-19. 

Існує різниця між проведенням доклінічних випробувань у лабораторії та схваленням регуляторів препарату, який можна ефективно використовувати для людей. Ліки демонструють певну перспективу в лабораторії, але після випробуванні на людях можуть виявитись неефективними. 

ВООЗ не розглядала ефективність Коронілу та не сертифікувала його. Більш того, ВООЗ не розглядала та не сертифікувала ефективність жодного препарату традиційної медицини для лікування COVID-19.

Неправдиві заяви очільника компанії Patanjali Ayurved Ачарія Балкрішни щодо сертифікування Коронілу ВООЗ були спростовані Індійською медичною асоціацією. Короніл є аювердичним препаратом. Ачарія Балкрішна активно просуває аюрведу — систему архаїчних методів лікування. 

У США аюрведу відносять до альтернативної медицини. Аюрведичні препарати складаються з продуктів переважно рослинного походження, тваринного походження, металів та мінералів. У аюрведичних препаратах виявляли токсичні мінерали або метали, такі як свинець. Наразі немає достатньо досліджень чи клінічних випробувань, які б підтверджували дієвість аюрведи.

Раніше ми вже спростовували те, що фарма-бізнес хоче заробити на пандемії COVID-19.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний