Beta

НЕПРАВДА: Крім вакцинації, Pfizer вимагатиме приймати таблетки від COVID-19 двічі на день

20 Вересня 2021
FacebookTwitterTelegram
314

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що американська компанія Pfizer вимагатиме від пацієнтів не тільки вакцинуватися, а й ще двічі на день приймати таблетки від COVID-19. Ці таблетки, за словами користувачів соцмереж, ще не пройшли клінічних випробувань, але Pfizer уже почала їхнє виробництво.

Проте ця інформація не відповідає дійсності. По-перше, ці таблетки не потрібно приймати разом із вакцинами від COVID-19. По-друге, представники Pfizer не заявляли про обов’язковість таблеток чи вакцин власної розробки.

Цей фейк уже перевірили незалежні іноземні фактчекери з USA Today

Йдеться про експериментальні ліки PF-07321332, які мають допомогти організму в боротьбі проти COVID-19, блокуючи активність ключових ферментів для розмноження коронавірусу. Препарат призначений для негоспіталізованих пацієнтів, які захворіли на COVID-19 і не мають ризику тяжкого перебігу хвороби. Паралельно компанія також проводить випробування PF-07321332 у поєднанні з Ритонавіром, іншим противірусним препаратом, для пацієнтів із груп ризику.

1 вересня 2021 року Pfizer заявила, що почала стадію 2/3 клінічних випробувань нових ліків у поєднанні з ритонавіром серед пацієнтів, які не входять до групи ризику. Попередні результати випробувань стануть відомі приблизно 18 жовтня цього року.

Pfizer не повідомляла, що таблетки необхідно використовувати разом з вакциною. Також немає інформації, що нібито використання таблеток стане обов’язковим при лікуванні COVID-19.

Хибна теза про обов’язковість вакцин і таблеток імовірно з’явилась у результаті неправильного тлумачення слів Альберта Бурли, голови правління та головного виконавчого директора Pfizer. 1 вересня 2021 року він написав у Twitter: “Успіх у боротьбі проти COVID-19, імовірно, вимагатиме як застосування вакцин, так і ліків. Ми з радістю повідомляємо, що почали стадію 2/3 клінічних випробувань перорального противірусного препарату-кандидата, розробленого спеціально для боротьбі з SARS-CoV-2 у  дорослих пацієнтів, що не знаходяться в лікарні та мають низькі ризики тяжкого перебігу хвороби”.

На офіційному сайті Pfizer наводять схожу думку: “Щоб перемогти COVID-19, скоріше за все доведеться застосовувати і вакцинацію, і ліки для тих, хто заразився вірусом”.

Альберт Бурла не мав на увазі, що вакцини та ліки доведеться застосовувати одночасно і примусово. Ідея полягає в тому, що для закінчення пандемії доведеться використовувати як вакцини (профілактика захворювання), так і ліки (полегшення перебігу захворювання).

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний