НЕПРАВДА: Крилаті ракети рф знищили військову техніку на Дарницькому вагоноремонтному заводі

НЕПРАВДА: Крилаті ракети рф знищили військову техніку на Дарницькому вагоноремонтному заводі

28 Червня 2022
FacebookTwitterTelegram
1005

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, ніби крилаті ракети рф знищили європейські танки Т-72 та іншу бронетехніку, яка нібито була розміщена в корпусах Дарницького вагоноремонтного заводу в Києві. 

Скриншот допису

Однак на території Дарницького вагоноремонтного заводу не було військової техніки. 

Вранці 5 червня 2022 року голова правління «Укрзалізниці» Олександр Камишін повідомив про ракетний удар рф по Дарницькому вагоноремонтному заводу в Києві. Він також заявив, що на території заводу немає військової техніки, на ньому ремонтували піввагони та зерновози, які використовують для вивозу експортної продукції. 

За словами Камишіна, подібним ракетним ударом рф показала те, що вона хоче знищити економіку України, зокрема унеможливити експорт української продукції на захід. 

Після ліквідації пожежі на заводі Олександр Камишін запросив журналістів, які отримали акредитацію Міністерства оборони України, відвідати зруйнований київський завод та переконатися у відсутності там військової техніки. Радник керівника Офісу Президента Сергій Лещенко заявив, що понад 100 світових та українських журналістів не побачили бронетехніки на обстріляному Дарницькому заводі. Наприклад, завод відвідали журналіст Time Саймон Шустер, київський кореспондент агентства Reuters Валентин Огіренко та фотограф «Української правди» Ельдар Сарахман

Фото Дарницького заводу після авіаудару рф. Джерело Reuters

Фото Дарницького заводу після авіаудару рф. Джерело твітер Саймона Шустера

Фото Дарницького заводу після авіаудару рф. Джерело Українська правда

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний