НЕПРАВДА: Китай, Казахстан та Індія рекомендували своїм громадянам терміново залишити Харківську, Київську та Одеську області

НЕПРАВДА: Китай, Казахстан та Індія рекомендували своїм громадянам терміново залишити Харківську, Київську та Одеську області

5 Квітня 2024
FacebookTwitterTelegram
216

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито Китай, Казахстан та Індія наполегливо рекомендували своїм громадянам терміново залишити Харківську, Київську та Одеську області. 

Утім, це — неправда. Посольства Китаю та Індії в Україні не публікували подібних рекомендацій. 

Скриншот допису

Наприкінці березня Посольство Республіки Казахстан в Україні дійсно рекомендувало  громадянам своєї країни розглянути можливість залишити Одеську та Харківську області у зв’язку зі «зростанням напруженості та нестабільною безпековою ситуацією». Водночас Посольство закликало всіх громадян не ігнорувати повітряну тривогу та своєчасно проходити в укриття.

Утім, посольства Китаю та Індії в Україні не публікували подібних рекомендацій. Посольство Індії востаннє рекомендувало громадянам покинути країну ще у жовтні 2022 року. Посольство КНР не закликало громадян виїздити з України навіть напередодні повномасштабного вторгнення, проте у жовтні 2022 року опублікувало поради, як можна евакуюватися з України. У державних ЗМІ Китаю восени 2022 року також лунали заклики до евакуації.

На офіційних вебсайтах МЗС Індії та Китаю рекомендації евакуюватися з України у 2024 році не з’являлися. У ЗМІ також відсутні згадки про заклики цих держав покинути Одеську, Київську та Харківську області.

Поширенням подібних фейків пропагандисти намагаються посіяти паніку у різних регіонах України. Раніше ми спростовували фейки про загрозу окупації Сум та наступ росіян на Київ найближчим часом.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний