НЕПРАВДА: Китай розміщує військову техніку поряд із Тайванем — відео

НЕПРАВДА: Китай розміщує військову техніку поряд із Тайванем — відео

13 Жовтня 2023
FacebookTwitterTelegram
171

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські блогери та телеграм-канали поширюють відео переміщення військової техніки та заявляють, нібито Китай розміщує свою зброю в прикордонних з Тайванем провінціях у 2023 році. 

Це — неправда. Відео опублікували ще у 2022 році, коли Китай проводив військові навчання поблизу Тайваню на тлі візиту спікерки Палати представників США.

Скриншот публікації

Раніше незалежні фактчекери з видання France 24 зазначали, що відео з танками, які перевозять червоні вантажівки, публікували у мережі 2 серпня 2022 року. Окрім цього, у мережі є й інші відео, як військова техніка, зокрема танки та бронеавтомобілі, їдуть пляжем і містом у деяких провінціях поблизу Тайваню.

Напруга в американо-китайських відносинах зросла на тлі візиту спікерки Палати представників США Ненсі Пелосі до Тайваню 2-3 серпня 2022 року. Спікерка стала найвищою чиновницею США, яка відвідала Тайвань із 1997 року. Водночас військові посадовці США не підтримали рішення Пелосі приїхати до Тайваню, адже Китай міг сприйняти це за провокацію. Щобільше, США не мають офіційних дипломатичних відносин із Тайванем. 

Своєю чергою Пекін одразу відреагував на візит Ненсі Пелосі. В уряді заявили, що США «заплатять ціну» за такий крок, адже Китай не визнає незалежності Тайваню, а сприймає острів як сепаратистську провінцію та хоче офіційно приєднати його до своєї території. Під час візиту Пелосі Китай відправив свої літаки та військову техніку до неофіційної лінії розмежування із Тайванем. За два дні після візиту Пелосі сили Китаю також провели військові навчання поряд із Тайванем. Таким чином пропагандисти використали старе відео китайської техніки, яку, найімовірніше, могли переганяти для участі у військових навчаннях.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний