НЕПРАВДА: Лікарі в Німеччині відмовляються підтримувати вакцинацію, бо це – геноцид | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Лікарі в Німеччині відмовляються підтримувати вакцинацію, бо це – геноцид

16 Грудня 2020
FacebookTwitterTelegram
1214

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Мережею поширюють інформацію, нібито лікарі в Німеччині масово відмовляються від участі в вакцинації, за яку їм пропонують зарплату 12 тисяч євро в місяць. У цих публікаціях вакцинацію називають геноцидом.

Фото з фейкових дописів

 

Пояснюємо, що не так.

По-перше, жодні авторитетні ЗМІ не повідомляли про те, що лікарі в Німеччині виступають проти вакцинації чи називають її геноцидом.

Немає підстав стверджувати, що вакцини — це геноцид. До виходу на ринок вакцини проходять кількарівневу перевірку, в тому числі з залученням великих вибірок людей для виявлення потенційних побічних реакцій. Тому вони є одними з найбезпечніших медичних препаратів, які потрапляють у масове використання. Вакцинація є найбільш ефективним засобом боротьби з розповсюдженням ряду інфекційних хвороб. Так, наприклад, завдяки масовій вакцинації, показники летальності від кору у світі в період з 2000 по 2016 рік знизилися на 84%. 

Вакцина не змінює ДНК організму. РНК-вакцина працює шляхом введення в організм «інструкцій» для вироблення антитіл. Під інструкціями мається на увазі послідовність мРНК – матричної або інформаційної РНК (молекули, яка допомагає клітинам будувати специфічні для захворювання антитіла).

По-друге, немає підтверджень, що лікарям пропонують 12 тисяч євро в місяць за участь у вакцинації.

У публікаціях також посилають на Вольфганга Водарга. Раніше ми писали про нього. 

Німецька філія організації Transparency International прийняла рішення про призупинення членства Вольфганга Водарга в асоціації. Підставою стало те, що Водарг виступав із критикою заходів, спрямованих на стримування коронавірусної хвороби. Свою радикальну позицію він висловлював у ЗМІ, які займаються поширенням конспірологічних теорій. Дії Водарга також суперечили основному принципу організації Transparency International, закладеному в її кодексі поведінки, що «судження та дії мають бути підкріплені надійною інформацією та професійним аналізом».

Слід також зазначити, що твердження Водарга спростовували і незалежні іноземні фактчекери з Faktograf.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний