НЕПРАВДА: Лікарі з усього світу попереджають: не можна вакцинуватись від COVID-19 | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Лікарі з усього світу попереджають: не можна вакцинуватись від COVID-19

28 Січня 2021
FacebookTwitterTelegram
964

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео нібито зі зверненням експертів у галузі медицини до населення світу не робити щеплення від COVID-19. Спікери представляють себе лікарями, вченими, журналістами, медичними працівниками, фармацевтами та адвокатами із США, Бельгії, Англії, Німеччини, Голландії, Ірландії, Норвегії, Іспанії та Швеції.

Скриншот відео з Bitchute.

 

Утім, факти, які наводять спікери, здебільшого не відповідають дійсності

Твердження з відео вже спростовували іноземні незалежні фактчекери з Lead Stories, Associated Press та Science Feedback.

Частина спікерів із відео пов’язані із Всесвітньою асоціацією лікарів, групою, яка поширювала дезінформацію про COVID-19 у жовтні. На відео також присутні Ендрю Кауфман та Рашид Буттар – їхні неправдиві тези ми спростовували у попередніх матеріалах.

ПЛР-тести безпечні, і вони регулюються згідно з медичними стандартами Великобританії.

Під час ПЛР-тесту зазвичай беруть мазок з носа і\або рота, а в деяких випадках – зразок слини. І хоча тест ПЛР може викликати неприємні відчуття, мазок не є загрозою ні для нервової системи, ні для організму в цілому. До того ж, взяття мазка з носа або горла для тестування на віруси чи для лабораторного аналізу вже є схваленою практикою протягом багатьох років.

У Великобританії набори для тестування вважаються медичними виробами. Тому зазвичай на комплекті для забору матеріалу для проведення ПЛР-тестування наносять спеціальне маркування – маркування CE. Воно показує, що виробник дотримався мінімальних вимог щодо безпеки та експлуатації виробу, і ПЛР-тест відповідає вимогам закону. Маркування CE розміщує виробник тесту після того, як він зареєстрував тест у відповідальному органі, наприклад, MHRA (Агентство з регулювання лікарських засобів та медичних товарів). MHRA здійснює адміністрування та впровадження закону про медичні вироби у Великобританії та має цілий ряд слідчих та виконавчих повноважень для забезпечення безпеки та якості медичних виробів у Великобританії. 

Підтверджень тому, що вакцина від COVID-19 викликає вірусну інтерференцію та цитокіновий шторм, немає.

Лікар Ельке Де Клерк, одна із спікерок відео, зазначає, що начебто вакцина проти нового коронавірусу викликає вірусну інтерференцію та цитокіновий шторм, який є надзвичайно небезпечним для життя людей.

Вірусна інтерференція – це явище, коли клітина, яка вже заражена одним вірусом, набуває стійкість до зараження іншим вірусом. 

Ми не знайшли жодних доказів, які б підтверджували зв’язок між вірусною інтерференцією та вакциною проти COVID-19. Тобто якщо людина отримає щеплення від нового коронавірусу, це не означає, що реакція її організму на інші віруси певним чином зміниться.

Щодо цитокінового шторму, то він виникає, коли імунна система надто сильно і нерозбірливо реагує на інфекцію. Тоді відбувається викид цитокінів – молекул, за допомогою яких клітини імунної системи між собою “спілкуються і сигналізують”. А надмірний викид цитокінів може загрожувати життю. Деякі пацієнти мають більшу схильність до розвитку цитокінового шторму, а при захворюванні на COVID-19 із цитокіновим штормом існує ризик летальних випадків. Утім, немає підтверджень тому, що вакцини від COVID-19 спричиняють явище цитокінового шторму в організмі. 

Інші хибні твердження із відео ми вже спростовували. Нагадуємо, що:

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний