НЕПРАВДА: Люди хворіють на COVID-19 через поступове зниження кислотності організму з віком | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Люди хворіють на COVID-19 через поступове зниження кислотності організму з віком

9 Листопада 2020
FacebookTwitterTelegram
1038

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У цьому відео автор розповідає, що нібито зниження кислотності організму з віком – це основна причина, чому старші люди більше страждають від COVID-19. Також радить пити розчин води з содою, дихати содою або спиртом та капати в ніс перекис водню. А ще розказує про нібито ефективні препарати проти COVID-19.

Пояснюємо, що не так.

Автор відео стверджує, що люди народжуються з кислотністю організму (рівнем рН) 7,42, і кожні 10 років цей показник знижується на 0,1. Таким чином, до 40 років він нібито становитиме 7,02, а до 80 – взагалі 6,62.

Проте, рівень кислотності в організмі може коливатись від 7,35 до 7,45 і він не знижується кожні 10 років. Зниження показника рН на 0,1 може мати надзвичайно серйозні наслідки, як наприклад, судоми, аритмія, ацидоз або навіть кома. 

Показник рН нижчий 7,35 виникає при ацидозі, а вищий 7,45 — при алкалозі.

Сода не допомагає у боротьбі з COVID-19. Ні дихання розчином соди та гарячої води, ні вживання склянки соди з водою щодня. Про це ми вже писали тут. Ні ВООЗ, ні CDC не дають рекомендацій щодо профілактики коронавірусу харчовою содою. А самолікування може бути шкідливим.

Не допоможуть проти COVID-19 і краплі перекису водню. Це ми також пояснювали. Хоча перекис водню ефективний у боротьбі з деякими мікробами, дослідження не підтвердили дієвість перекису водню при боротьбі з новим коронавірусом. До того ж якщо ж 3%-ий розчин перекису водню потрапить на слизову оболонку (як у носі, наприклад), це може викликати подразнення.

Арбідол та протефлазід не мають доведеної ефективності проти COVID-19.

Про Арбідол ми вже писали тут. Це противірусний та імуностимулюючий препарат російського виробництва. Він популярний і в Україні, ним часто лікують грип та застуду, але ВООЗ не побачила їхньої ефективності проти цих захворювань. Проти коронавірусу ефективність Арбідолу також не доведена.

Про Протефлазід ми також писали. Цей препарат не пройшов усіх необхідних етапів клінічних випробувань (лише 2 з 4, і на людях його поки не тестували), тому говорити про його лікувальну дію проти коронавірусу поки немає підстав.

У відео також стверджують, що коронавірус — не новий вірус. Нагадуємо, що коронавіруси – це ціла група вірусів, їх у світі виявили майже пів сотні, 7 з них людські.

А от COVID-19 – нове захворювання, яке викликається новим коронавірусом SARS-CoV-2.

Про те, що маски зупиняють поширення вірусу ми писали тут.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний