НЕПРАВДА: Людмила Денісова визнала, що брехала стосовно зґвалтувань, вчинених російськими окупантами проти українців

НЕПРАВДА: Людмила Денісова визнала, що брехала стосовно зґвалтувань, вчинених російськими окупантами проти українців

30 Червня 2022
FacebookTwitterTelegram
1066

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські ЗМІ поширюють інформацію про те, що Людмила Денісова, ексуповноважена Верховної Ради з прав людини, нібито зізналася в інтервʼю українським ЗМІ у брехні про російських військових. У публікаціях посилаються на інтервʼю Денісової виданню LB.ua. 

Однак це — фейк. Людмила Денісова не казала, що брехала щодо злочинів російської армії проти українців.

Скриншот публікації

Українські медійники звинувачували Денісову в надмірній деталізації сексуального насильства. В інтерв’ю журналістам lb.ua Денісова заявила:  «Медійникам я розповіла слово в слово те, що передали мені психологи, які працювали на лінії психологічної підтримки UNІСEF, яка вже завершила свою роботу — 15-го травня був останній день. Я передала все, що хотіли заявники, сказати суспільству і світу; щоб вороги, російська федерація, були покарані. Так, тоді ця лексика була дуже жорстока, ми обговорили це (з медійниками — ред.), я сказала, що, дійсно, може, я перебільшила. Але я намагалася цим досягнути мети переконати світ, щоб була надана зброя і тиск (на Росію — ред.)». Тобто Денісова визнала, що надмірно деталізувала інформацію, а не говорила, що вигадувала злочини.

Щодо виступу перед парламентом Італії, Денісова сказала, що обирала слова, які  мали показати світові, що окупанти системно, постійно і з особливою жорстокістю застосовують сексуальне насильство. Сама Денісова це коментувала так: «Я доводила — і медійники зі мою погодились — чому потрібно говорити про воєнні злочини. Тому що, коли я, наприклад, виступала в парламенті Італії на комітеті міжнародних справ, почула і побачила таку втому від України, розумієте? Я розповідала про страшні речі для того, щоб їх якось підштовхнути, аби приймали рішення, які потрібні Україні й українському народу».  

Правозахисна спільнота критично ставилася до деяких фактів порушень прав людини, озвучених Людмилою Денісовою, та рекомендувала їй обережніше розповідати про випадки сексуального насильства. Утім, це не означає, що численні зґвалтування, які здійснюють російські військові в Україні, це фейк. В Україні вже є підтверджені випадки зґвалтувань, вчинених окупантами. Деякі випадки складно перевірити, оскільки постраждалі не завжди готові відкрито розповідати про насильство. 

Раніше ми спростовували фейк про те, що Людмила Денісова потрапила у базу «Миротворець» .

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний