НЕПРАВДА: Люк Монтаньє заявив, що усі вакциновані від COVID-19 помруть протягом двох років

НЕПРАВДА: Люк Монтаньє заявив, що усі вакциновані від COVID-19 помруть протягом двох років

31 Травня 2021
FacebookTwitterTelegram
2106

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що нобелівський лауреат Люк Монтаньє, французький вірусолог та один з перших дослідників ВІЛ-інфекції, заявив, що всі вакциновані люди від COVID-19 помруть протягом двох років. Причиною цього нібито стане ефект ADE (антитілозалежне посилення інфекції).

Утім, це — неправда. Цей фейк вже спростовували незалежні фактчекери з Reuters, Full Fact, USA Today та PolitiFact.

По-перше, Люк Монтаньє не говорив про смерть вакцинованих від COVID-19 протягом двох років. У кількох інтерв’ю, на які посилаються автори фейків, Монтаньє зазначав, що кількість смертей збільшиться через ефект ADE. Про конкретні терміни і смерть саме усіх вакцинованих він не казав.

Раніше ми спростовували заяву Монтаньє про штучне походження нового коронавірусу.

По-друге, ефекту ADE не було зафіксовано під час клінічних випробувань вакцин проти COVID-19.

Антитілозалежне посилення інфекції — явище, коли антитіла, які формуються проти вірусу, посилюють можливість вірусу викликати інфекцію замість того, щоб захищати організм.

Вакциновані люди менш схильні до розвитку складних симптомів COVID-19, очевидно, що ефекту ADE від вакцин немає. Крім того, вакцини вже зберегли тисячі життів. Наприклад, за попередніми оцінками, в Англії вакцинація запобігла 10 тисячам смертей до кінця березня 2021 року. Ефективність вакцинації підтверджує і досвід Ізраїлю.

Фейки про ефект ADE ми вже спростовували неодноразово, наприклад, тут і тут.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний