НЕПРАВДА: Макрон намагався переконати Зеленського знизити напруження навколо Запорізької АЕС

НЕПРАВДА: Макрон намагався переконати Зеленського знизити напруження навколо Запорізької АЕС

29 Серпня 2022
FacebookTwitterTelegram
390

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські медіа пишуть, ніби президент Франції Еммануель Макрон спробував «переконати Зеленського знизити напруження навколо Заопрізької АЕС». Йдеться, нібито в телефонній розмові з Зеленським Макрон закликав якомога швидше відправити на АЕС місію МАГАТЕ. «Судячи з сьогоднішньої європейської преси, там приходить розуміння того, що російським військовим безглуздо обстрілювати територію станції, яка й так перебуває під контролем російської армії, тобто самих себе», — повідомляють російські медіа. 

Це — неправда. Макрон підтримав пропозицію відправити місію МАГАТЕ на ЗАЕС. Але не тому, що вважає, що відповідальність за обстріли несе Україна. Макрон говорив про дії російських військових і закликав їх вийти з ЗАЕС. 

Скриншот публікації

Про телефонну розмову між Макроном та Зеленським 16 серпня повідомив Єлисейський палац. «Щодо ситуації навколо Запорізької АЕС, Президент Республіки підкреслив стурбованість загрозою, яку становлять присутність і дії російських збройних сил, а також контекст війни з активними конфліктами за безпеку українських ядерних установок, а також закликав до виведення цих сил. Він висловив підтримку пропозиції генерального директора Міжнародного агентства з атомної енергії щодо якнайшвидшого направлення місії на місце, і обидва президенти обговорили умови такої місії», — повідомили в палаці. І жодного слова про те, що це Україна мусить «знизити напруження» навколо ЗАЕС. 

15 серпня, напередодні розмови Макрона з Зеленським, в «Енергоатомі» заявили, що періодичні обстріли ЗАЕС російськими військами з РСЗВ спричинили серйозний ризик для безпечного функціонування станції. «Окупанти обстріляли пожежну частину, розташовану за територією ЗАЕС і призначену для її захисту від пожеж та їх гасіння у разі надзвичайних ситуацій на станції. Залишаються ризики витоку водню та розпилення радіоактивних речовин, високою є і пожежна небезпека», — йдеться у повідомленні.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний