НЕПРАВДА: Маски небезпечні та не захищають від вірусів | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Маски небезпечні та не захищають від вірусів

Photo: Лєна Шуліка, VoxUkraine
30 Червня 2020
FacebookTwitterTelegram
2922

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі черговий раз поширюється інформація про небезпеку масок, однак це фейк. 

Звичайні медичні маски або тканинні, які рекомендуються для використання населенням, є безпечними.

Лише носіння респіратора N95 може спричинити певні складнощі з диханням у людей з респіраторними захворюваннями. Про це незалежним фактчекерам із Politifact повідомив Амеш Адалья, співробітник Центру охорони здоров’я Джона Хопкінса.

Молекули діоксиду вуглецю є надто малими, а тому не затримуються на масці і проходять через неї. Отже, через носіння маски ми не вдихаємо вуглекислий газ, який щойно видихнули. 

Про це також наголошують у  ВООЗ: при правильному використанні масок вони не зменшують кількість кисню та відповідно не збільшують кількість вуглекислого газу.

Крім того, маски не можуть спричинити гіпоксію. 

Гіпоксія – це стан, під час його організм людини не отримує достатню кількість кисню. Однак, носіння маски не зменшує доступ кисню до організму.

Жодних підтверджень тому, що маски пригнічують імнну систему немає.

Натомість, маски допомагають уповільнити поширення вірусів.

Наприклад, дослідження з Німеччини показує, що носіння масок дозволило скоротити кількість інфікувань новим коронавірусом на близько 40%. Інше дослідження також показує, що носіння маски асоціюється з меншими ризиками зараження. 

У цьому дослідженні роблять висновок, що носіння масок у публічних місцях є найефективнішим засобом запобігання передачі коронавірусу від людини до людини. Тому носіння масок у поєднанні з тестуванням, карантином та відстеженням контактів є основними способами боротьби з пандемією COVID-19 до розробки вакцини і ефективних засобів лікування.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний