НЕПРАВДА: Маски неефективні, карантин не має сенсу, пандемія пішла на спад – Ендрю Кауфман | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Маски неефективні, карантин не має сенсу, пандемія пішла на спад – Ендрю Кауфман

25 Серпня 2020
FacebookTwitterTelegram
5677

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інтерв’ю з лікарем Ендрю Кауфманом, де він розповідає, що маски неефективні та шкідливі, самоізоляція не має сенсу, пандемія вже пішла на спад, а в кінці взагалі каже, що коронавірусу насправді не існує. 

Ендрю Кауфмана, який називає себе «консультантом з природного зцілення», вже ловили на брехні незалежні фактчекери з Reuters. У інтерв’ю, яке вони перевірили, Кауфман стверджував, ніби вакцини від коронавірусу зроблять людей «генетично модифікованими організмами». 

Переважна більшість тез у відео – хибні. Спростовуємо основні з них.

Немає наукових доказів, які свідчать про користь носіння масок. Більш того, носіння масок шкідливе з психологічної та фізичної точки зору (06:58-07:09; 11:54-12:04).

Дослідження про позитивні наслідки носіння масок існують і ми вже писали про це раніше. Тези про шкоду масок ми теж вже неодноразово розвінчували. Амеш Адалья, співробітник Центру охорони здоров’я Хопкінса, зазначає, тільки носіння респіратора N95 може спричиняти складнощі з диханням у людей з респіраторними захворюваннями. А дослідження з Німеччини показало, що введення маскового режиму дозволило скоротити кількість інфікувань новим коронавірусом на близько 40%.

Карантинні заходи – це домашній арешт (08:23-08:34).

Карантин є необхідністю, яка підтвердила свою ефективність у багатьох країнах. Дослідження, у якому були зібрані дані 129 країн, виявило, що карантинні заходи підтвердили свою ефективність, і допомогли згладити «пандемічну криву» – статистичний графік, що допомагає визначити масштаби хвороби. У ньому показано, що введення жорсткого карантину в Новій Зеландії на показнику в декілька підтверджених випадків дозволило скоротити кількість заражень на близько 90%, порівняно з повною відсутністю будь-яких обмежень.

Кількість заражень та інші дані свідчать, що вже все закінчилося (10:01-10:07). 

Це не так. 22 червня, коли було викладено оригінал інтерв’ю, у світі спостерігався приріст за день в 152 тисячі нових випадків захворювання. 9 серпня, коли було викладено переклад інтерв’ю, приріст випадків захворювання складав 273 тисячі. І станом на 21 серпня приріст випадків захворювання складає 263,6 тисяч. Якщо дивитися на динаміку приросту інфікованих SARS-CoV-2, згруповану по тижнях, приріст нових випадків не знижується, тому говорити, що все вже закінчилося некоректно.

Коронавірус – це сезонний грип зі смертністю 0,1%. Так сказав доктор Фаучі (19:48-20:16).

Це неправда. У статті доктор Фаучі каже, що за характером летальності COVID-19 ближчий до сезонного грипу, аніж до SARS або MERS, в яких летальність 9-10%, і 36% відповідно. І не заперечує факту, що летальність в COVID-19 більша ніж в грипу, і становить приблизно 2%. В той же час, остаточні висновки про летальність нового коронавірусу можна буде робити лише після закінчення пандемії.

Документи, які говорять про існування SARS-CoV-2, неправдиві. Ніякого вірусу не було виявлено (21:14-21:26).

Вірус SARS-CoV-2 існує, і входить до родини коронавірусів. Для наглядності, національний інститут алергії та інфекційних хвороб США публікував світлини з-під мікроскопу із зображенням нового коронавірусу SARS-CoV-2. Наразі вони є у відкритому доступі.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний