НЕПРАВДА: Маски неефективні, тому що безсимптомні інфіковані не можуть передавати коронавірус | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Маски неефективні, тому що безсимптомні інфіковані не можуть передавати коронавірус

Photo: Лєна Шуліка, VoxUkraine
23 Липня 2020
FacebookTwitterTelegram
2324

Перевірка фейків у рамках партнерства з Фейсбук

У мережі поширюють інформацію про те, що у ВООЗ немає жодних підтверджень тому, що безсимптомно інфіковані особи заразили когось коронавірусною інфекцією. Через це начебто немає потреби у носінні масок, які до того ж наносять шкоду здоров’ю. Утім, це не так.

У ВООЗ стверджують, що передача SARS-CoV-2 від безсимптомних є можливою, хоча і виникає доволі рідко. Наприклад, існує свідчення того, що у дослідження 63 безсимптомних інфікованих у Китаї 9 із них інфікували інших.

Оцінка кількості саме безсимптомних випадків варіюється від 6% до 41%

Роль безсимптомних носіїв у зараженні коронавірусною інфекцією важко оцінити, оскільки вони, як правило, взагалі не тестуються протягом перебігу захворювання, тому їх не так просто ідентифікувати. Однак можливо оцінити відсоток безсимптомних людей у ході досліджень, де кожен тестується під час спалаху COVID-19, незалежно від того, хто захворів і з ким він контактував. 

Носіння масок є частиною комплексного пакету заходів з профілактики та контролю, які можуть обмежити поширення COVID-19, незалежно від наявності симптомів. Маски слід використовувати як для захисту здорових людей (при можливому контакті з інфікованою особою), так і для запобігання зараженню інших людей інфікованою особою. А оскільки ви чи ваш співрозмовник можуть перебувати на передсимптомній стадії хвороби чи бути безсимптомним носієм вірусу, маску варто носити при будь-якому контакті.

Підтверджень тому, що маски спричиняють нестачу кисню, отруєння організму чи інші проблеми з диханням, немає. Тези про шкідливий вплив масок на організм людини ми вже спростовували тут, тут і тут. 

ВООЗ нагадує, що лише використання масок не допоможе зупинити поширення вірусу. Потрібно також дотримуватись соціальної дистанції та мити руки.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний