НЕПРАВДА: Маски спричиняють грибкове зараження легенів | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Маски спричиняють грибкове зараження легенів

24 Лютого 2021
FacebookTwitterTelegram
975

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У новому відео блогер Остап Стахів разом із Ольгою Яремійчук розповідають, що маски — це причина грибкового зараження легенів. Крім того, носіння масок і цифровізація суперечать статтям української Конституції. 

Утім, усі ці твердження неправдиві.

Маски не викликають грибкове зараження легенів.

Про це вже писали іноземні незалежні фактчекери з Reuters.

За даними Центрів з контролю та профілактики захворювань (CDC), грибки поширені у навколишньому середовищі, і люди щодня вдихають або контактують зі спорами грибків. У більшості людей це не спричиняє захворювань. Частіше грибки можуть викликати інфекції у людей із слабкою імунною системою. 

Прикладом такої інфекції може бути аспергільоз, який спричиняє певний вид цвілі. Хвороби, що виникають внаслідок аспергільозу, можуть вражати дихальну систему, хоча й симптоми відрізняються у різних людей. 

Імовірність того, що маска міститиме грибок, дуже мала. Це зокрема можливо за умови, якщо залишити її на довгий час у брудному місці. Натомість для того, щоб зменшити поширення мікробів чи грибків, маски слід регулярно дезінфікувати

Носіння маски не порушує статті Конституції про право на життя та повагу до гідності.

Остап Стахів посилається на Конституцію України, зазначаючи, що кожна людина має право захищати своє життя і здоров’я, а отже, може не носити маску, яка шкодить здоров’ю. Крім цього, людина може заходити у будь-яке приміщення без маски, оскільки це її право на гідність. 

Утім, усі ці тези хибні. Маски не становлять загрози для життя при правильному носінні, і ми про це вже неодноразово писали. До того ж, маски запобігають поширенню SARS-CoV-2 й інших вірусів та інфекцій. Їх слід використовувати як для захисту здорових людей (при можливому контакті з інфікованою особою), так і для запобігання зараженню інших людей інфікованою особою. 

Цифровізація не суперечить Конституції України.

Основна мета цифровізації — спрощення доступу до документів та усунення бюрократії. Так, у 2020 році Кабінет Міністрів України затвердив використання електронних паспортів і водійських посвідчень, а також забезпечення функціонування електронного сервісу «Дій вдома» та інформаційної системи епідеміологічного контролю за поширенням COVID-19.

Державний бюджет на 2021 рік передбачає фінансування сфери цифрової трансформації в Україні в 2021 році на суму 1,789 млрд грн. Ці кошти зокрема будуть спрямовані на розвиток мобільного застосунку та порталу “Дія”, базових державних реєстрів, національної освітньої платформи “Дія.Цифрова освіта”, електронних довірчих послуг електронної ідентифікації, запуск спеціального правового режиму “Дія.Сity” тощо.

Теза про те, що цифровізація порушує Конституцію України безпідставна.

Крім цього, спікери у відео наводять інші неправдиві твердження, які ми спростовували раніше. Нагадуємо, що:

  • мРНК-вакцини не здатні змінювати геном людини;
  • вакцинація допомагає стримувати чи навіть повністю викорінити ряд вірусних та інфекційних захворювань;
  • COVID-19 не ідентичний звичайному грипу;
  • доказів того, що вакцини містять чипи, немає.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний