Beta

НЕПРАВДА: Медведчук та Бойко виступали на каналах Порошенка після санкцій Зеленського

26 Лютого 2021
FacebookTwitterTelegram
61

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що після накладення санкцій та на 112 Україна, ZIK, NewsOne канали Петра Порошенка надали майданчики лідерам ОПЗЖ. 

Проте, це – неправда.

Лідери ОПЗЖ — це Віктор Медведчук, Юрій Бойко та Вадим Рабінович. І жоден із них не виступав на каналах «Прямий» і «5 канал» після 2 лютого 2021 року, тобто накладення санкцій, до публікації поширюваних матеріалів – 5 лютого 2021 року. 

У новинах, які поширюють, використовують кадри з ефірів Юрія Бойка на «Прямому» за 8 червня 2018 року та 31 жовтня 2018 року.

Кадр із ефіру Юрія Бойка від 8 червня 2018 року – його поширюють у новині 2021 року

 

Кадр з випуску «Прямого» з Юрієм Бойко від 31 жовтня 2018 року – його поширюють у новині 2021 року 

 

Як перевірити дату новини?

У статтях із сайтів theukrainenews.com та proukraine.online не вказані дати публікацій. І хоча це ускладнює перевірку новини на актуальність, все ж визначити дати опублікування текстів на сайті цілком можливо. 

Для цього треба натиснути на будь-якому місці тексту новини на праву кнопку миші і обрати варіант «Переглянути код сторінки». Далі за допомогою комбінації Ctrl+F (комбінація для пошуку на сторінці) можна знайти дату публікації та зміни сторінки за словом «date». Зі скриншоту видно, що дата публікації статей із сайтів 5 лютого 2021 року.

Скриншот коду сторінки з датою публікації статті із сайту theukrainenews.com

 


Скриншот коду сторінки з датою публікації статті із сайту proukraine.online

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний