НЕПРАВДА: Медики 113-ї бригади ТрО знущаються з полеглих українських військовослужбовців

НЕПРАВДА: Медики 113-ї бригади ТрО знущаються з полеглих українських військовослужбовців

16 Квітня 2024
FacebookTwitterTelegram
192

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські пропагандисти поширили новину, нібито бойові медикині 113-ї бригади Сил територіальної оборони Збройних Сил України знущаються з мертвих військовослужбовців ЗСУ, переливаючи їм кров.

Це — неправда. Ймовірно, на фото зображена робота бойових медиків зі 119-ї бригади ТрО в одному зі стабілізаційних пунктів на Донеччині. Пораненому військовому на світлині надають допомогу.

Скриншот допису

За допомогою зворотного пошуку ми зʼясували, що світлину пропагандисти взяли з матеріалу «Суспільне Чернігів» про роботу бойових медиків на Донбасі, який опублікували в листопаді 2023 року. У сюжеті йдеться про двох медикинь із Чернігівщини та не згадується 113-та бригада ТрО. Крім того, 113-ту бригаду сформували в Харківській області, а в Чернігівській — 119-ту.

У підписі світлини, яку використали пропагандисти, вказано, що її надала одна з медикинь, Вікторія з позивним «Перемога». Це Вікторія Кашпур, яка станом на вересень 2023 року, за півтора місяця до публікації сюжету на Суспільному, обіймала посаду начальниці медичної частини 119-ї бригади ТрО та співпрацювала з медслужбою десантно-штурмових військ. На світлині в пості вона стоїть справа.

Військовослужбовець, якому надають допомогу на світлині, скоріше за все живий. На це вказують підʼєднані крапельниці та трубки для переливання крові, які тримають медики зліва від пораненого. Крім цього, військовий загорнений у термоковдру, яка має його зігріти — використання термоковдри для запобігання переохолодження входить до протоколу надання допомоги на полі бою. Всі ці медичні процедури не мали б жодного сенсу, якби людина була мертвою.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний