НЕПРАВДА: Меновазин лікує понад 10 хвороб, а коштує копійки | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Меновазин лікує понад 10 хвороб, а коштує копійки

30 Березня 2021
FacebookTwitterTelegram
39874

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що препарат «Меновазин» лікує від 10 до 15 хвороб. Серед них – герпес, акне, ангіна, геморой та варикозне розширення вен. 

Утім, це не так. Розчин «Меновазин» та інша його форма мазь «Меновазан» є місцевим знеболювальним засобом – він не лікує, а лише знімає неприємні відчуття. До того ж, деякі запропоновані способи використання навіть можуть завдати шкоди. 

Перед застосуванням лікарського засобу обов’язково проконсультуйтесь з лікарем та ознайомтесь з інструкцією для застосування препарату.

Наприклад, виробник застерігає наносити препарат на ушкоджену шкіру, шкіру з проявами алергії та забороняє наносити на шкіру обличчя. Адже «Меновазин» це 70-відсотковий спиртовий розчин, тож може викликати подразнення на пошкодженій шкірі та слизових оболонках. Тому «лікування» «Меновазином» акне, різноманітних шкірних запалень, герпесів та геморою може бути небезпечним для здоров’я людини.

Крім того автори дописів радять, що за регулярного використання препарат буде діяти як снодійне. Утім, виробник цього не зазначає. Більш того, Меновазин при тривалому застосуванні може викликати запаморочення, загальну слабкість, зниження артеріального тиску. При появі таких симптомів використання препарату слід скасувати, а його залишки змити з поверхні шкіри водою і провести симптоматичну терапію.

Тому препарат слід використовувати тільки за інструкцією виробника. Його показання – це зовнішнє застосування для місцевого знеболювання при невралгіях, болях у м’язах, суглобах та в якості протисвербіжного засобу – при дерматозах. Відтак препарат не лікує, як зазначають автори публікацій, сольові відкладення у суглобах, варикозне розширення вен та радикуліт, а лише зменшує больові відчуття у місці нанесення.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний