НЕПРАВДА: Мер Лондона вакцинується голкою в ковпачку | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Мер Лондона вакцинується голкою в ковпачку

8 Жовтня 2020
FacebookTwitterTelegram
860

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюється фотографія, на якій мер Лондона Садік Хан вакцинується від грипу. Але, оскільки кришка все ще на голці, дописи стверджують, що Садік Хан не отримав ін’єкцію і обманює людей.

Утім, ці заяви безпідставні і їх уже спростували незалежні фактчекери з Великобританії, Грузії та Латвії (FullFact, GRASS та Re:Baltica). Пояснюємо ситуацію.

28 вересня, Садік Хан розмістив у Твіттері допис із зображенням, із яких зрозуміло, що мер Лондона вакцинується від грипу. Одразу після цього в коментарях почали стверджувати, Садік Хан обманює і не вакцинувався, бо кришка на голці закрита.

На опублікованому знімку голка справді з кришкою, хоча спікер лондонського мера  прокоментував, що фотографію зробили безпосередньо перед тим, як зробити ін’єкцію, саме тому ковпачок все ще знаходився на голці. 

Щорічна вакцинація — найдієвіший засіб для профілактики грипу. Вакцина не впливає негативно на імунітет людини, а зміцнює його і змушує працювати більш активно і продуктивно. В Україні за епідсезон у 2019-2020 роках зафіксували 71 летальний випадок від грипу (зокрема померли двоє дітей віком до 17 років). Жоден померлий не був вакцинований проти грипу. На грип та ГРВІ перехворіло загалом 4,9 млн людей (12,9% населення), 63% з яких — діти. За епідсезон 2019-2020 років від грипу вакцинували 238 079 людей (це всього 0,6% населення), частка дітей серед щеплених становить 10,5%.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний