НЕПРАВДА: Мер Мелітополя Іван Федоров підтримував росіян у 2014 — фото з мітингу

НЕПРАВДА: Мер Мелітополя Іван Федоров підтримував росіян у 2014 — фото з мітингу

29 Травня 2023
FacebookTwitterTelegram
1237

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито мер Мелітополя Іван Федоров  5 квітня 2014 році відвідував проросійський мітинг. На мітингу люди вимагали проведення референдуму та вступу Запорізької області до складу рф.

Утім, Федоров прийшов на мітинг як представник офіційної влади, а не для виразу своєї проросійської позиції.

Скриншот допису

За ключовими словами ми знайшли відео мітингу 2 березня 2014 року у Мелітополі, на якому Івана Федорова справді можна помітити у натовпі. 5 квітня 2014 року у Мелітополі теж проходив проросійський мітинг, однак на відео ходу події Федорова ми не знайшли. Фото зроблене саме на мітингу 2 березня 2014 року, оскільки в оточенні Федорова на відео можна помітити тих самих людей, що й на фото. 

Ліворуч – скриншот із відео, праворуч – скриншот допису

На мітингу також виступав тодішній секретар Мелітопольської міської ради Сергій Мінько. На той момент Іван Федоров був його заступником з питань діяльності виконавчих органів влади. До отримання посади секретаря, Мінько із 2010 по 2014 рік був депутатом Мелітопольської міської ради від «Партії регіонів». На початку березня 2014 року Мінько вийшов із «Партії регіонів» і того ж року балотувався до Верховної Ради 8 скликання за округом №80 від «Блоку Петра Порошенка»

Сам мітинг не можна назвати виключно проросійським. Зі слів Мінька у відео стає зрозуміло, що на одній локації об’єднали 2 офіційні мітинги: проросійський та проукраїнський. Так, у натовпі можна почути вигуки «Слава Україні!», а на моменті скандування слова «росія» помітно, що частина натовпу мовчить. Сергій Мінько був присутнім на мітингу як представник офіційної влади та закликав громадян зберігати демонстрацію мирною. Він спростував чутки про мобілізацію та введення надзвичайного стану, а поточні події в країні охарактеризував як «нормальну реакцію уряду». Відповідно, Федоров прийшов на мітинг як представник влади, а не для виразу своєї проросійської позиції.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний