НЕПРАВДА: Мета цифрової трансформації – створення концтабору та спостереження за людьми | VoxUkraine
Beta

НЕПРАВДА: Мета цифрової трансформації – створення концтабору та спостереження за людьми

31 Серпня 2020
FacebookTwitterTelegram
2120

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюється інформація, що так звані «голови нового світопорядку» прагнуть перетворити Україну на колонію шляхом незаконної цифрової трансформації, а за людьми встановлюється тотальний контроль.

Спростовуємо основні неправдиві тези:

Теза 1. У світі запроваджують цифрову трансформацію і роблять з України концтабір, де людей будуть чипувати і ставити досліди. Проекти Міністерства цифрової трансформації України є незаконними.

Жодного підтвердження тому, що в Україні будуть чипувати людей чи проводити досліди над людьми немає – це лише вигадки. Більше того, цифрова трансформація не означає створення концтабору. Цифровізація спрощує доступ до документів та усуває бюрократію.

Використання електронних паспортів і водійських посвідчень, а також забезпечення функціонування електронного сервісу «Дій вдома» та інформаційної системи епідеміологічного контролю за поширенням COVID-19 затверджено відповідними постановами Кабінету Міністрів України.

Теза 2. Під приводом карантину запроваджують тотальний контроль та відстеження контактів усіх людей. За невикористання додатків для спостереження адепти зла придумали покарання.

Застосунки для смартфонів широко використовуються, щоб допомогти обмежити поширення коронавірусу шляхом відстеження користувачів, що контактували із зараженими людьми і тих, хто знаходиться на самоізоляції. Окрім України, такі країни як Австралія, Китай, Італія, Південна Корея, Індія, Німеччина та інші розробляють власні програми, щоб простежити подорож вірусу. 

Ефективність відстеження контактів підтвердили рішучі заходи Південної Кореї, Сінгапуру та В’єтнаму. Вони допомогли швидко виявити спалахи захворювання та зменшити поширення вірусу. 

В Україні, за порушення режиму самоізоляції дійсно може наступити адміністративна або кримінальна відповідальність, проте використання застосунку «Дій вдома» не є обов’язковим. Особи, які перетинають державний кордон України, можуть також обрати варіант госпіталізації до спеціалізованих обсерваторів.

Проте, немає підтверджень, що політика відстеження контактів буде застосовуватись після карантину або з іншою метою. 

Теза 3: Цифрова трансформація відбувається в рамках проекту Цілі сталого розвитку. Він передбачає стеження за людьми і встановлення тотального контролю.

Цілі сталого розвитку — це лише загальні заклики до дій, спрямованих на боротьбу з бідністю у світі, захист планети, екології, становлення миру тощо, які домовилися виконувати країни-учасники ООН. Вони ніяк не пов’язані з карантином чи цифровою трансформацією. 

Схожі тези про Цілі сталого розвитку ми вже спростовували (тут і тут).

Автори

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний