Beta

НЕПРАВДА: Міліція захищає громадян, а поліція – лише пануючий клас

Photo: Лєна Шуліка, VoxUkraine
8 Серпня 2020
FacebookTwitterTelegram

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюється відео з TikTok про те, що міліція працює в інтересах громадян, а поліція – лише в інтересах пануючого класу. На відео Владислав Кот просить Google Assistant пояснити, що таке міліція та що таке поліція. У відповідь отримує таке:

«Міліція – адміністративна установа для охорони громадського порядку і безпеки, а також особистої безпеки громадян та їх майна».

«Поліція – у деяких країнах орган державного управління, завданням якого є охорона безпеки існуючого ладу і захист порядків, встановлених в інтересах пануючого класу».

Із цього Владислав Кот підсумовує, що між міліцією та поліцією є різниця. Хоча це неправда.

Правоохоронні системи різних країн можуть відрізнятися і за структурою, і за функціями, і за назвою. Однак, незважаючи на це, основним їх завданням в будь-якому куточку світу є охорона громадського порядку та боротьба зі злочинністю.

Далі наводимо законодавчо закріплені завдання правоохоронних органів деяких країн:

У Франції поліція та жандармерія уповноважені захищати національні інститути та національні інтереси, підтримувати верховенство права, правопорядок, захищати людей та власність.

Народна поліція КНР уповноважена забезпечувати захист державної безпеки, підтримку громадського порядку, захист особистої безпеки та свободи громадян та їх законної власності, захист суспільної власності, запобігання, зупинення та покарання незаконної та злочинної діяльності.

У Білорусі міліція покликана захищати життя, здоров’я, честь, гідність, права, свободи і законні інтереси громадян, права та законні інтереси організацій, інтереси суспільства і держави від злочинних та інших протиправних посягань.

В Україні основний правоохоронний орган як з колишньою назвою міліція, так із нинішньою назвою поліція одним із завдань має захист громадян. Порівняйте:

Серед завдань міліції – забезпечення особистої безпеки громадян, захист їх прав і свобод, законних інтересів.

Серед завдань поліції – охорона прав і свобод людини, а також інтересів суспільства і держави.

Так, завдання правоохоронних органів схожі і про захист інтересів еліт мова не йде.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний