НЕПРАВДА: Міністерство оборони – це приватна компанія | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Міністерство оборони – це приватна компанія

28 Грудня 2020
FacebookTwitterTelegram
8929

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що Міністерство оборони України є приватним підприємством. Про це нібито свідчать дані ЄДРПОУ. 

Скріншот допису

 

Утім, такі повідомлення – неправда.

Міністерство оборони України було створене 17 грудня 1992 року за розпорядженням тодішнього президента України Кравчука і є центральним органом державної виконавчої влади. 

А от ЄДРПОУ, на який посилаються автори допису, – це Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань України. Тому там є не тільки приватні компанії, а й усі юридичні особи, зареєстровані в Україні (якою і є Міністерство оборони). Ба більше, у самому реєстрі написано, що Міністерство оборони України є органом державної влади.

Скріншот з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Міністерства юстиції України

 

Раніше ми уже спростовували фейк про те, що низка українських державних органів є приватними компаніями. Тоді автори хибно трактували дані з міжнародних реєстрів юридичних осіб.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний