НЕПРАВДА: Міністерство оборони України змінило фото профілю в соціальних мережах на світлини в стилі дивізій СС

НЕПРАВДА: Міністерство оборони України змінило фото профілю в соціальних мережах на світлини в стилі дивізій СС

21 Травня 2024
FacebookTwitterTelegram
115

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російська пропаганда черговий раз намагається звинуватити Україну у нацизмі. Цього разу вони заявили, що МО України змінило головне фото у соціальних мережах у стилі дивізій СС.  

Це неправда. 8 травня Міністерство оборони України змінило основне фото у соціальних мережах на чорно-білий шеврон з українським тризубом та червоним маком. Це зробили, аби віддати належну шану жертвам Другої світової війни. Символ не має нацистського підтексту, а його оформлення не означає подібність до стилістики дивізій СС.  

Скриншот допису

У травні 2023 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років». У ньому встановили 8 травня як День пам’яті та перемоги. Натомість 9 травня стало Днем Європи. 

Поступовий перехід від радянської до європейської традиції памʼяті про Другу світову війну розпочався після Революції Гідності 2014 року. Зокрема, він полягає у зміні фокуса з культу зброї та перемоги на внесок різних народів, страждання людей та втрати під час війни. У такий спосіб звертають увагу, що війна розпочалась внаслідок змови двох тоталітарних режимів, нацистського та комуністичного. Символом памʼяті про Другу світову війну з 2014 року в Україні, як і в Європі, є мак памʼяті.

Також чорно-біла стилістика фото не означає, що Україна підтримує нацистську ідеологію чи використовує стилістику дивізій СС. Чорно-біле фото міністерство використало, аби віддати данину пам’яті жертвам війни. Символіка самого Міністерства оборони — це український тризуб, який не має жодних нацистських підтекстів та не схожий на символіку дивізій СС. 

Зверху — оновлене фото сторінки МО України у твіттері, знизу — приклади шевронів дивізій СС

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний