НЕПРАВДА: Міністр енергетики Болгарії заявив, що рішення відмовитися від оплати російського газу в рублях було поспішним

НЕПРАВДА: Міністр енергетики Болгарії заявив, що рішення відмовитися від оплати російського газу в рублях було поспішним

20 Червня 2022
FacebookTwitterTelegram
979

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У російських ЗМІ поширили інформацію, ніби Олександр Ніколов, міністр енергетики Болгарії, 22 травня в інтерв’ю телеканалу BTV заявив, що рішення влади Болгарії відмовитися від оплати російського газу в рублях було поспішним.

Насправді міністр енергетики Болгарії не робив такої заяви, Болгарія не планує платити за російський газ у рублях.

27 квітня 2022 року росія припинила газопостачання в Болгарію та Польщу через те, що ці країни відмовилися оплачувати газові поставки в рублях. В інтерв’ю для BTV Олександр Ніколов не називав цю відмову ні поспішною, ні помилковою.

Щодо відмови платити за газ у рублях, міністр енергетики зазначив, що між країнами ЄС має існувати солідарність у питання енергетичних санкцій проти росії.

У відповідь на питання про можливість нового довгострокового контракту з «Газпромом» міністр заявив наступне: «У той час, коли росія веде війну і є, вочевидь, агресором, коли «Газпром» використовують як політичний інструмент для тиску, коли росія є непередбачуваним партнером у комерційній сфері, не думаю, що ми маємо право коментувати, чи вести додаткові переговори з цієї компанією».

Окрім того, Олександр Ніколов підтвердив слова прем’єр-міністра Кирила Петкова про те, що танкери зі зрідженим газом зі США вже прямують до Болгарії і прибудуть 8 і 23 червня. Він зазначив, що на момент підписання контракту в США ціна узгоджених обсягів була кращою за ціну від «Газпром експорту».

23 травня заступник міністра енергетики Пламен Данаїлов заявив про те, що Болгарія веде переговори з газовими компаніями зі США, Греції, Туреччини, Азербайджану. 25 травня під час виступу на Всесвітньому економічному форумі у Давосі прем’єр-міністр Петков сказав: «Я сподіваюся, що до кінця року ми зможемо сказати, що не маємо залежності від росії від газу та маємо більш зелену економіку, ніж раніше».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний