НЕПРАВДА: Міністр громадських робіт Монголії підпалив себе на пресконференції

НЕПРАВДА: Міністр громадських робіт Монголії підпалив себе на пресконференції

31 Березня 2022
FacebookTwitterTelegram
276

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють фото, на якому нібито зображено те, як під час пресконференції міністр громадських робіт Монголії несподівано підпалив себе. Стверджують, що міністр пообіцяв побудувати 100 тис. дешевих будинків, а у разі невдачі підпалити себе.

Скриншот допису

Однак, це неправда. На фото зображено самопідпал лідера профсоюзних вугільних шахт Монголії. Раніше про це писали незалежні фактчекери з FACTLY MEDIA & RESEARCH.

17 листопада 2015 року голова правління Монгольської профспілки «Солідарність» С. Ердене (S. Erdene) підпалив себе під час пресконференції в знак протесту проти захвату Китаєм видобутку вугілля у Монголії. Перед іницендтом голова заявив, що “Уряд більше не підтримує нашу компанію, сім’ї робітників змушені голодувати. Ось чому я спалю себе за народ Монголії та наших дітей”. Ердене доставили до Національного травматологічного та ортопедичного дослідницького центру Монголії, де оцінили, що чоловік отримав опіки понад 40% тіла.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний