НЕПРАВДА: Міністр оборони США заявив, що незабаром Ізраїль розпочне воєнну операцію проти Ірану

НЕПРАВДА: Міністр оборони США заявив, що незабаром Ізраїль розпочне воєнну операцію проти Ірану

13 Березня 2023
FacebookTwitterTelegram
1434

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

9 березня в мережі поширили новину, начебто Міністр оборони США Ллойд Остін після зустрічі з ізраїльським прем’єр-міністром заявив, що незабаром Ізраїль розпочне воєнну операцію проти Ірану.

Однак це — неправда. Міністр оборони США не робив такої заяви.

9 березня Ллойд Остін справді зустрівся з ізраїльськими прем’єр-міністром та міністром оборони. Після переговорів міністрів оборони США та Ізраїль провели пресконференцію. За словами сторін, вони обговорили посилення військової співпраці, напружену ситуацію на Західному березі річки Йордан, співпрацю для протидії загрозам, що надходять від Ірану, російську агресію в Україні.

Деякі медіа процитували слова Остіна на пресконференції про те, що США не дозволять Ірану заволодіти ядерною зброєю, і вважають це підтвердженням планування воєнної операції проти Ірану. Проте цитату вирвали з контексту: буквально перед цими словами Остін називає дипломатію найкращим шляхом для недопущення появи іранської ядерної зброї.

Під час пресконференції взагалі не лунали заяви про воєнні операції. Також Остін не повідомляв про такі плани ні на своїй сторінці у твіттері, ні в коментарях ЗМІ. 

8 березня в інтерв’ю Беньямін Нетаньягу, прем’єр-міністр Ізраїлю, назвав іранський режим ворогом, зокрема через його наміри створити ядерну зброю, проте не погрожував країні воєнною операцією.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний