НЕПРАВДА: Міністр охорони здоров’я Нідерландів вакцинувався від COVID-19 чотири рази
Beta

НЕПРАВДА: Міністр охорони здоров’я Нідерландів вакцинувався від COVID-19 чотири рази

29 Липня 2021
FacebookTwitterTelegram
30

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють дописи, у яких стверджують, що міністр охорони здоров’я Нідерландів Гуго де Йонге отримав вже кілька вакцин від COVID-19. Як підтвердження цього додають чотири різні світлини з вакцинації.

Скриншот допису, який поширюють в соцмережах

Утім, це — неправда. На фото, де міністр в синій масці, він отримує першу (одягнений у сіре поло) та другу (одягнений у синє поло) дози вакцини від COVID-19. На фото, де Гуго де Йонге одягнений у білу футболку та білу сорочку, він отримує щеплення від грипу. Усі ці фото Гуго де Йонге публікував на своїй сторінці у Twitter. Раніше цей фейк спростували незалежні фактчекери з AFP.  

Перше фото (лівий верхній край), де міністр охорони здоров’я Нідерландів Гуго де Йонге у синій масці та сірому поло, зробили 4 червня 2021 року. У цей день йому ввели першу дозу вакцини проти COVID-19. 

Скриншот допису про першу вакцинацію міністра, 4 червня 2021 року

Текст допису: Дякуємо науці, дякуємо всім людям, які працюють з дня на день, щоб зробити вакцинацію успішною. Похвала всім тим фантастичним людям у GGD (Gemeentelijke Gezondheidsdienst, Муніципальна служба охорони здоров’я – ред.). Потроху ми працюємо, щоб вийти з кризи. Є багато чого, за що потрібно бути вдячним.

На другому фото (правий край) міністр охорони здоров’я Нідерландів, одягнений у синє поло, отримує другу дозу вакцини від COVID-19 9 липня 2021 року. 

Скриншот допису про другу вакцинацію, 9 липня 2021 року

Текст: Тільки після другої ін’єкції ви добре захищені. Це особливо важливо з огляду на штам Delta. Я отримав її (другу дозу вакцини – ред.) сьогодні вранці від працівників з @GGD_RR – дякую за турботу!

На третьому ж фото (нижній лівий край), де Гуго де Йонге у білій футболці та без маски, він отримує щеплення від грипу 1 листопада 2018 року. 

Скриншот допису про щеплення від грипу, 1 листопада 2018 р.

Текст: Для всіх, хто працює з людьми з групи ризику: ви не просто робите щеплення від грипу для себе. Просто зробіть це.

На фото у білій сорочці Гуго де Йонге отримує другу дозу вакцини від грипу 9 грудня 2019 року.

Скриншот допису про друге щеплення від грипу

Текст: Ви не лише для себе зробите щеплення від грипу. Тож звертаюся до всіх, хто працює у галузі охорони здоров’я: просто зробіть його.

Схожий фейк про те, що прем’єр-міністр Баварії Маркус Седер вакцинувався від COVID-19 7 разів, ми спростовували тут.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний