НЕПРАВДА: Між карантинними зонами в Україні буде кордон | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Між карантинними зонами в Україні буде кордон

31 Серпня 2020
FacebookTwitterTelegram
1985

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео Остапа Стахіва, ключова ідея яких – те, що між карантинними зонами буде кордон з блокпостами, схожий на державний. Також блогер поширює хибну інформацію про карантинні обмеження в західних країнах, умови надання медичної допомоги та ефективність носіння масок.

Утім, його тези неправдиві.

Насамперед, наголосимо, що основне значення слова «зона» – це певний простір, район, територія, що характеризуються спільними ознаками. Вживання слова «зона» на позначення місць обмеження свободи має місце, утім це лише один із контекстів застосування. 

Карантинна зона – це спрощений варіант того, що в законодавстві називається регіон або окрема адміністративно-територіальна одиниця регіону з певним рівнем епідеміологічної небезпеки поширення COVID-19.

Між карантинними зонами в Україні не буде кордону на кшталт державного. У постанові №641, яка запровадила «зелений», «жовтий», «помаранчевий» та «червоний» рівні епідемічної небезпеки поширення COVID-19, немає положень про встановлення кордонів між адміністративно-територіальними одиницями України. 

Постанова не запроваджує встановлення блокпостів, температурний скринінг та самоізоляцію при переїздах з однієї зони в іншу теж не говориться. Утім, у «помаранчеві» та «червоній» догани державної влади та місцевого самоврядування можуть додатково встановлювати обмежувальні протиепідемічні заходи. Зокрема, стаття 30 закону «Про захист населення від інфекційних хвороб», дозволяє місцевій владі у разі необхідності проводити санітарний огляд речей, багажу, транспортних засобів та вантажів, а також встановлювати контрольно-пропускні пункти – але це не кордон.

До речі, з кінця березня із запровадженням суворого карантину контрольно-пропускні пункти, які здійснювали протиепідемічний контроль, існували у більшості областях України.

У «помаранчевій» та «червоній» зонах справді забороняються госпіталізації, окрім для надання допомоги вагітним, породіллям, новонародженим, онкохворим, пацієнтам паліативних медзакладів, а також, якщо відтермінування госпіталізації може зашкодити людині. Випадки, які наводить Остап Стахів підпадають або під винятки, наприклад, коли здоров’ю пацієнта щось загрожує (інфаркт, складні переломи) або коли госпіталізація не потрібна (зубний біль, який лікують амбулаторно, нескладні переломи).

У «зеленій» зоні забороняється проведення масових заходів, якщо на 5 кв. метрів площі знаходиться більше однієї людини. Це не одне й те ж, що «на відстані 5 метрів нікого не має бути», – як говорить Остап Стахів.

Із Фонду боротьби з COVID-19 не могли вкрасти 220 млрд грн, оскільки у Фонд закладено менше – близько 65,9 млрд грн.

На COVID-19 хворіють не залежно від соціального статусу. У червні на COVID-19 захворіла перша леді Олена Зеленська. Також на COVID-19 захворіли ціла низка народних депутатів, з-поміж перших О. Шахов, депутат фракції «Довіра», а з нещодавніх випадків – депутат фракції «Слуга народу» Данило Гетьманцев.

Країни Європи й США закривали фітнес-центри й спортивні клуби під час локдауну. Наприклад, в Італії, Великобританії, США, Німеччині спортивні зали й фітнес-клуби зачиняли для обмеження поширення коронавірусу. Саме так запобігали поширенню коронавірусу та підтримували громадське здоров’я.

Про те, що маска сприяє зменшенню поширення коронавірусу, ми вже неодноразово писали.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний