НЕПРАВДА: Міжнародні організації готують голодомор, хоча українського зерна достатньо — Остап Стахів

НЕПРАВДА: Міжнародні організації готують голодомор, хоча українського зерна достатньо — Остап Стахів

24 Червня 2022
FacebookTwitterTelegram
2057

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

4 червня блогер Остап Стахів опублікував відео, в якому він стверджує, що: 

  • Голод у світі це змова міжнародних організацій. Україна експортувала стільки ж зерна з липня 2021 по червень 2022, скільки й минулого маркетингового року (з липня 2020 по червень 2021, 44,9 млн тонн), тому анонсований ООН голод у деяких країнах через війну в Україні ніяк не пов’язаний із експортом українських зернових.
  • У Болгарії для українських біженців створили концтабір.

Скриншот допису

Утім, це неправда. Немає жодних доказів того, що глобальні структури світу готують голодомор. Утім, через війну в Україні мільйонам людей загрожуватиме голод.

Раніше ми вже неодноразово спростовували неправдиві тези Остапа Стахіва. Про нього та інших ковід-дисидентів ми згадували у статті, присвяченій річниці інфодемії. Крім того, Стахів підозрюється у вчиненні дій, спрямованих на повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади. СБУ повідомила, що має докази, які вказують на можливе фінансування його діяльності представниками РФ.  У його висловлюваннях простежуються російські наративи: говорячи про дефіцит пального, високі ціни та загрозу голоду, Стахів жодним словом не згадує про першопричину — війну росії в Україні.

Через війну в Україні у світі збільшиться кількість людей, які потерпатимуть від голоду

За даними Української зернової асоціації, минулого маркетингово року (з липня 2020 по червень 2021) на зарубіжні ринки було вивезено 48,8 млн тонн зернових та олійних культур. За оцінками Мінагрополітики експортували 43,4 млн тонн зернових та зернобобових. Основними покупцями українського зерна є країни Африки, Азії та Європи.

14 травня цього року президент Української зернової асоціації Микола Горбачов повідомив, що до війни встигли експортувати 43 млн тонн, що дійсно майже дорівнює минулорічному експорту. Однак, за його словами, цього маркетингового року (з 1 липня 2021 до 30 червня 2022) Україна планувала відправити 70 млн тонн зернових (за оцінками Мінагрополітики — 65 млн тонн). За даними Мінагрополітики, станом на 17 червня експортували близько 47,8 млн тонн, а до завершення маркетингового періоду залишилося лише 13 днів. 

За даними гуманітарної організації «Всесвітня продовольча програма», що працює під егідою ООН, 41 млн людей перебувало на межі голоду ще до повномасштабної війни в Україні. Війна, яку почала росія проти України, лише погіршує ситуацію з голодом у світі: ООН очікує, що через це кількість тих, хто потерпатиме від голоду, може зрости ще на 8-13 млн осіб. Ці прогнози стосуються не поточного, а наступного маркетингового року 2022-2023. Він розпочнеться вже 1 липня 2022 року.

Українців не розселяють у концтабори в Болгарії

Наприкінці відео Остап Стахів стверджує: «Пам’ятаєте, я попереджав, щоб українці не реєструвалися за кордоном біженцями? У Болгарії всіх завезли за колючий дріт. Уявіть собі, дітки там. Діти виростають за колючим дротом на асфальті з психологією зеків. Концтабір для біженців за колючим дротом у Болгарії це реальна тюрма».

Модульні будинки, які описує Стахів, — це не місця постійного проживання українців, а буферні зони, у яких передбачено перебування біженців не більше, як 72 години. На момент виходу відео (4 червня 2022 року) один із таких центрів уже закрили

Конфлікт виник на тлі переселення українських біженців вглиб країни із готелів на першій лінії Чорного моря. Раніше Калина Константинова роз’яснювала, що гуманітарна програма від першого дня створення була розрахована до 31 травня. Вона вказала, що ні готельєри, ні місцева влада не передбачали й ніколи не говорили, що українські біженці зможуть безкоштовно проживати в готелях після 31 травня на умовах гуманітарної програми. 

З червня українців почали переселяти з готелів у буферні зони. За словами Калини Константинової, українські біженці можуть проживати у буферних зонах, поки болгарська влада не отримає інформацію про те, скільком людям дійсно потрібна допомога та притулок. 

Переселення до буферних центрів для українців не є вимушеним: вони можуть далі проживати у готелях за власний рахунок чи орендувати житло в іншому місці. Тимчасовий захист дає українцям право вільно проживати в Болгарії та працювати. В буферні центри розміщують лише біженців з України. 

Після розселення до буферних центрів людей переміщують у державні бази відпочинку. Наявність місць у базах відпочинку пояснюють тим, що цього року скасували відпустку для працівників різних відомств.

Застереження

Автор не є співробітником, не консультує, не володіє акціями та не отримує фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний