НЕПРАВДА: Мобільний зв’язок на Херсонщині відключила українська влада
Beta

НЕПРАВДА: Мобільний зв’язок на Херсонщині відключила українська влада

28 Червня 2022
FacebookTwitterTelegram
102

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито мобільний зв’язок на Херсонщині цілеспрямовано відключила українська влада. 

Однак це неправда. Зв’язок у Херсонській області й справді зник, але це не було рішенням чи діями керівництва України. Сигнал відімкнули російські окупанти. 

Скриншот допису у фейсбуці

Російські окупанти не вперше відключають мобільний зв’язок та інтернет українських операторів у Херсонській області. Укотре Херсонщина залишилася без зв’язку 30 травня, перестав працювати мобільний зв’язок та частково домашній інтернет. 

Радник голови Херсонської обласної військової адміністрації (ОВА) Сергій Хлань повідомив, що український сигнал вимкнули російські військові. «Вимкнули практично український сигнал зараз. Вони протягували оптоволоконний зв’язок з Криму вже давно. І зараз, я так розумію, вони його дотягнули, тепер вирубили український мобільний зв’язок, інтернет. І тепер змушують переходити на російського оператора. Завезли сімки в Херсон російського оператора», — заявив Хлань у коментарі для «Суспільного». Водночас російські військові ходили містом та вигукували у гучномовці, ніби українська влада від них відмовилася та відключила зв’язок. 

Голова Херсонської ОВА Генадій Лагута написав, що окупанти продають у місті сім-карти російських операторів мобільного зв’язку. А для того, аби їх придбати, люди мусять надати свої паспортні дані.

У Держспецзв’язку України повідомили, що від 30 травня українські оператори мобільного зв’язку, інтернет-послуг та телефонії почали фіксувати спочатку перебої, а потім і повне відключення зв’язку в Херсонській області. За інформацією операторів, окупанти почали втручатися в роботу обладнання: відключати живлення обладнання, від’єднувати кабелі тощо.

Те саме підтверджують у своїх заяв українські оператори. CEO «Vodafone Україна» Ольга Устинова згадувала, що український зв’язок на Херсонщині повністю відсутній, бо багато базових станцій там не в ефірі. Причини різні — відсутність електропостачання, обриви оптики. Доїхати і полагодити їх немає можливості. А коли в телеграм-каналах з’являлася інформація, що Vodafone почали відновлювати волоконно-оптичні лінії зв’язку, російські військові починали стріляти у їхньому напрямку, аби не дати провести ремонт.

В інтернет-компанії «Volia» заявили, що через бойові дії та окупацію міста компанія була вимушена призупинити надання послуг у Херсоні із 31 травня 2022 року. «Зараз ми не маємо доступу до місцевого обладнання та офісів компанії, які були незаконно захоплені та не маємо жодного відношення до послуг, що надаються клієнтам компанії у місті», — йдеться у заяві. 

Російські військові не вперше перешкоджають роботі операторів на окупованих територіях. Ще у квітні Офіс Генпрокурора України розпочав розслідування щодо захоплення окупантами об’єктів та офісних приміщень оператора мобільного зв’язку «Київстар» на Херсонщині.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний