НЕПРАВДА: Моргеллони – це запатентована біологічна зброя США

НЕПРАВДА: Моргеллони – це запатентована біологічна зброя США

27 Квітня 2021
FacebookTwitterTelegram
1640

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що моргеллони нібито є військовою біологічною зброєю США, виготовленою з ДНК екдизонів (гормони, які відносяться до групи стероїдів) комах. Про це начебто свідчить патент US 6245531 B1 «Полінуклеотид, що кодує рецептор екдізона комах».

Скриншот допису

В описі патенту US 6245531 B1 немає жодної згадки про моргеллонів. 

У патенті US 6245531 B1 “Полінуклеотид, що кодує рецептор екдізона комах” йдеться про вплив на рецептор стероїдного гормону “екдизону”, з метою контролю розвитку комахи. 

Стероїд – будь-який клас природних або синтетичних органічних сполук, що характеризується молекулярною структурою з 17 атомів вуглецю, розташованих у чотирьох кільцях. Стероїди важливі в біології, хімії та медицині.

Екдизон гормон, який належить до групи стероїдів, стимулюючих линьку та життєвий цикл комах.

У патенті жодного разу не згадують про моргеллонів та те, що вони начебто є біологічною зброєю США. Більш того, факт існування таких паразитів не доведений

Автори патенту пропонують застосовувати механізми контролю розвитку комахи серед іншого як специфічні пестициди. У патенті також йде мова про те, що існує потреба як у високоспецифічних пестицидах, так і у високоактивних пестицидах, які чинять біологічний вплив тільки на ті види тварин, на які впливають пестициди, і які здатні біологічно розкладатися. 

Механізм, про який йде мова в патенті, не може бути застосований щодо людини, оскільки екдизон є стероїдним гормоном членистоногих. 

Хвороба моргеллонів – це рідкісний, погано вивчений стан, що характеризується появою дрібних волокон або інших частинок, що виходять із шкірних виразок. Люди з цим захворюванням часто повідомляють, що відчувають, ніби щось повзає або жалить їх шкіру. У науковій спільноті немає згоди, чи насправді хвороба моргеллонів є фізичною, а не галюцинацією. Наразі немає достатньо досліджень щодо цього стану. Тому хвороба моргеллонів не внесена до міжнародного класифікатора хвороб. 

Раніше ми спростовували те, що моргеллони нібито наявні у тестах на COVID-19 та захисних медичних масках.