НЕПРАВДА: МОЗ Ізраїлю стверджує, що щеплення проти СOVID-19 потрібно буде робити завжди

НЕПРАВДА: МОЗ Ізраїлю стверджує, що щеплення проти СOVID-19 потрібно буде робити завжди

21 Грудня 2021
FacebookTwitterTelegram
567

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що нібито в Ізраїлі Міністерство охорони здоров’я попередило, що населення повинне готуватися до постійної ревакцинації проти COVID-19. Для підтвердження цього нагадують, що Ізраїль уже перебуває на межі затвердження четвертої обов’язкової дози вакцини. 

Пояснюємо, що не так. 

Міністерство охорони здоров’я Ізраїлю не робило таких заяв — на офіційному сайті такої інформації немає. Наразі громадяни Ізраїлю мають отримати три дози вакцини проти COVID-19, щоб отримати зелений COVID-сертифікат. 

Автор публікації, ймовірно, посилається на заяву Арнона Афека (Arnon Afek), заступника очільника найбільшої лікарні в Ізраїлі — медичного центру Sheba, у коментарі медіа-ресурсу Ynet. Афек стверджує, що поки населення в місцях, як Африка, залишається значною мірою невакцинованим, будуть виникати нові штами COVID-19, а отже і надалі потрібен буде захист від них — вакцини. 

Ось дослівно його цитата: «Поки пандемія продовжується в таких місцях, як Африка, де мало вакцинованих, нові штами COVID-19 будуть виникати і потреба захищатись від них вакцинами буде залишатись».

Також Арнон Афек говорив виключно про четверту дозу вакцинації, яку міг затвердити Ізраїль, але наразі не прийняв рішення про її необхідність. У будь-якому разі, про безкінечні щеплення мова не йде. Окрім цього, коментар Афека не можна розцінювати як офіційну заяву МОЗу Ізраїлю.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний