НЕПРАВДА: мРНК-вакцини будуть змінювати генетичний матеріал людини | VoxUkraine

НЕПРАВДА: мРНК-вакцини будуть змінювати генетичний матеріал людини

31 Грудня 2020
FacebookTwitterTelegram
3158

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що мРНК-вакцини будуть змінювати генетичний матеріал людини, вакцина лише погіршує здоров’я людей, а вірус зовсім не страшний. Про це нібито заявив Роберт Кеннеді-молодший.

Однак, усе це — неправда.

У коментарі фактчекерам з Snopes Роберт Кеннеді-молодший, якому приписують слова у дописах, заперечив своє авторство. 

Тепер детальніше щодо заяв у цьому дописі. 

Нагадуємо, що:

  • на сьогоднішній день не існує ліків, які би повністю відновлювали здоров’я після інфікування коронавірусом, але є препарати, які допомагають організму ефективно з ним боротися. Одні спрямовані на симптоматичне лікування, інші – спрямовані проти коронавірусу.
  • ВООЗ не змінювала термінологію щодо пандемії. Варто розуміти, що «пандемія» не говорить про серйозність захворювання, а лише про те, наскільки хвороба поширена.
  • більшість вчених, а також ВООЗ схиляються до думки, що вірус виник внаслідок природної мутації і перейшов до людей від тварин.

Вакцина не буде змінювати генетичний матеріал людини. мРНК-вакцина працює шляхом введення «в організм інструкцій» для вироблення антитіл. Під інструкціями мається на увазі послідовність мРНК – матричної або інформаційної РНК (молекули, яка допомагає клітинам будувати специфічні для захворювання антитіла).

У складі мРНК-вакцини немає спеціальних ферментів, як, наприклад, у ВІЛ, тому ця вакцина не може вплинути на ДНК.

Іноземні незалежні фактчекери зі Snopes детально пояснюють, як працюють мРНК-вакцини і чому вони не можуть змінити ДНК людини. Для того, щоб краще зрозуміти принцип роботи вакцини потрібно спочатку розібратися в роботі клітин та генетичного матеріалу, який у них міститься.

Клітина має ядро та неядерну частину – органели, які «плавають» в цитоплазмі. Первинний генетичний матеріал організму — це ряд молекул ДНК, хромосом, які знаходяться в ядрі. Код, що міститься в цих хромосомах, передається новим клітинам . Оскільки зміна ядерної ДНК передаватиметься під час копіювання клітини, саме її потрібно буде змінити, щоб змінити ДНК людини.

Утім, молекули мРНК, які вводяться вакциною, не здатні проникати в ядро ​​клітини, тому й не можуть змінювати ДНК людини. мРНК буде потрапляти в цитоплазму клітини через вакцину та буде давати інструкції рибосомам про створення білків, із яких формуються шипи вірусу SARS-CoV-2. Як тільки клітини організму зможуть виробити ці білки, імунна система навчиться їх розпізнавати та атакувати.Крім того, мРНК, що вводиться в організм, не здатна до реплікації – це одноразовий наказ.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний