НЕПРАВДА: На Чернігівщині мешкає отруйна водяна землерийка — фото

НЕПРАВДА: На Чернігівщині мешкає отруйна водяна землерийка — фото

30 Січня 2023
FacebookTwitterTelegram
2813

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, що на Чернігівщині на берегах Дніпра та Десни мешкає єдиний на континенті Євразія отруйний ссавець — водяна землерийка. У дописі також наводять фото цієї тварини. Автори дописів стверджують, що тварина схожа на мишу, важить до 20 грамів та живе поблизу прісних водойм. 

Насправді на фото — чорно-руда слонова землерийка. Автори допису наводять опис водяної землерийки (або кутори), однак ілюструють текст неправильним фото. 

Скриншот допису

Ми вирішили знайти одне з фото через зворотний пошук у TinEye. Серед результатів пошуку є статті з цим фото. В одній із публікацій йдеться про слонову землерийку (або сенгі). Тварину відносять до ссавців Macroscelidea. Хоча сенгі й нагадують землерийок, вони не є комахоїдними. На фото зображено чорно-руду слонову землерийку

Слонові землерийки мешкають тільки у Східній Африці в тропічних лісах (зокрема в листяних рівнинних та гірських лісах). Картата слонова землерийка важить близько 0,5 кг, а гігантська землерийка близько 0,7 к. Остання мешкає у двох лісистих районах у горах Удзунгва в Танзанії. Менші види важать від 30 до 280 грамів. 

У дописах автори наводять опис кутори (або водяної землерийки). Більшість кутор живуть у гірських місцевостях і добувають їжу в чистих холодних струмках і невеликих річках. Тварина має густе чорне хутро. Північноамериканська водяна землерийка зустрічається на заході США і Канади. Це найменший вид водяної землерийки вагою до 18 грамів. 

Кутора харчується водними та наземними комахами, дощовими хробаками, равликами та слимаками, а також рослинністю, мишами, рибою та саламандрою. Слина кутори містить отруту, яку тварина виділяє під час укусу жертви. Кутора мешкає у деяких місцевостях Євразії: у Західному Сибіру, на півночі Малої Азії, на тихоокеанському узбережжі Сибіру та у Північній Кореї. Утім, кутора — не єдиний отруйний ссавець в Євразії, відомо щонайменше про ще одного — повільного лорі. Ці тварини живуть у Південній та Південно-Східній Азії. 

Зліва: чорно-руда слонова землерийка; справа: кутора

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний