НЕПРАВДА: На Кримській платформі західні лідери побажали українцям загинути

НЕПРАВДА: На Кримській платформі західні лідери побажали українцям загинути

27 Вересня 2022
FacebookTwitterTelegram
613

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські ЗМІ поширюють інформацію, нібито 23 серпня під час саміту Кримської платформи західні лідери виступили за боротьбу «до останнього українця» та закликали Україну посилати на війну своїх громадян. Зокрема Борис Джонсон закликав українців боротися «до останньої краплі крові»

Насправді під час Кримської платформи західні держави, зокрема ЄС, висловили підтримку Україні у спротиві російській агресії. 

Cкриншот публікації

23 серпня 2022 року пройшов другий саміт Кримської платформи. У ньому взяли участь понад 60 учасників: лідери країн та міжнародних організацій (НАТО, ООН, Європейської ради, Єврокомісії, Ради Європи, ОБСЄ, Організації американських держав та ГУАМ). Учасники саміту засудили дії рф щодо незаконної окупації Криму, порушення прав кримськотатарського народу та повномасштабного вторгнення в Україну.

У спільній заяві учасники Кримської платформи закликали росію негайно вивести свої війська з території України, припинити переслідування кримських татар та припинити злочини проти українців. Учасники також наголосили на тому, що будуть продовжувати надавати Україні політичну, гуманітарну та військову допомогу. Учасники Кримської платформи не закликали Україну продовжувати війну «до останнього українця».  

Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн, звертаючись до президента Володимира Зеленського, сказала, що після повномасштабного наступу росії ЄС значно збільшив економічну, гуманітарну та військову підтримку Україні. І додала, що ЄС буде підтримувати Україну стільки, скільки необхідно.

На Кримській платформі Борис Джонсон не говорив українцям «боротися до останньої краплі крові». Натомість він закликав партнерів України надавати їй усю необхідну військову, економічну, гуманітарну та дипломатичну допомогу, поки росія не виведе свої війська з території України. 

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг сказав, що докладає зусиль для розширення військової підтримки України. Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо повідомив про розширення санкцій щодо Росії та виділення 450 млн доларів у позиках українцям на закупівлю палива на зиму. Канцлер Німеччини Олаф Шольц запевнив, що Німеччина спільно з Японією надасть Україні 60 млн доларів на створення зерносховищ.

Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що США «повинні посилювати тиск на росію та підвищувати ціну за дії президента путіна та його прихильників, поки права українського народу та його суверенітет не поважатимуться належним чином». Він закликав посилювати гуманітарну безпеку та надавати більше підтримки українцям.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний