НЕПРАВДА: На момент анексії росією чотирьох областей України на їхній території працювали лише два кінозали

НЕПРАВДА: На момент анексії росією чотирьох областей України на їхній території працювали лише два кінозали

31 Жовтня 2023
FacebookTwitterTelegram
408

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські медіа поширюють інформацію, що на час анексії росією захоплених нею частин Херсонської, Запорізької, Донецької та Луганської областей на цій території нібито працювали лише два кінозали.

Це — неправда. На анексованих територіях чотирьох областей України могли працювати щонайменше 12 кінозалів.

Скриншот допису

23-27 вересня 2022 року росія провела псевдореферендуми на окупованих частинах Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей щодо «входження» цих областей у склад рф. 5 жовтня 2022 року владімір путін підписав закон про приєднання цих областей до росії. Світова спільнота засудила анексію українських територій. Генеральна Асамблея ООН також не визнала псевдореферендуми. Не підтримали її резолюцію лише пʼять країн — росія, Білорусь, Сирія, Нікарагуа, Північна Корея. КНДР також стала єдиною країною, яка відкрито підтримала рф.

Оскільки станом на 5 жовтня 2022 року росія не контролювала повністю територію жодної з чотирьох областей, які намагалася анексувати, рф заявила про приєднання тих їх частин, які на той момент були під контролем її армії. Ми порівняли мапу окупованих на той момент територій України із регіональними даними дослідження ринку кінотеатрів України, яке провела в грудні 2021 року українська медіаконсалтингова компанія Media Resources Management. Станом на кінець 2021 року на тій частині території України, яку восени анексувала росія, працювали щонайменше 23 кінозали, зокрема шість у Херсоні, шість у Бердянську, пʼять у Маріуполі, три у Сєвєродонецьку, два у Новій Каховці та один в Енергодарі.

Шість кінозалів у Херсоні належали мережі «Multiplex» та знаходилися в ТРЦ «Fabrika». На початку повномасштабного вторгнення він зазнав значних руйнувань і досі не працює. Пʼять кінозалів у Маріуполі належали мережам Multiplex та Kinolife Cinema. Всі вони знаходилися в ТРЦ «ПортCity», який був повністю знищений. Шість кінозалів у Бердянську належали до мереж FilMax та Blockbuster cinema. Три кінозали FilMax знаходилися в кінотеатрі «Космос», роботу якого окупаційна адміністрація відновила у червні 2022 року. Решта три кінозали знаходилися в кінотеатрі Blockbuster cinema в ТЦ «Амстор». Ми не знайшли інформацію про його руйнування чи пошкодження. Тобто, обидва кінотеатри могли працювати на момент анексії. 

Три кінозали в Сєвєродонецьку були в кінотеатрі FilMax, який розташовувався в ТРЦ «ДЖАЗ». Він зазнав значних пошкоджень і малоймовірно, що відновив роботу на момент проведення всевдореферендумів. Два кінозали в Новій Каховці також належали мережі FilMax та знаходилися в місцевому кінотеатрі «Юність». Ми не знайшли інформацію про його руйнування, можливо, на момент анексії він міг працювати. Кінозал в Енергодарі працював у кінотеатрі «Прем’єра». 15 жовтня окупаційна влада поновила його роботу, перейменувавши на «Таврида». Тобто на момент анексії в анексованих частинах чотирьох областей могли працювати принаймні девʼять кінозалів.

Пропагандистську тезу також розвінчали журналісти з запорізького медіа 061.ua. Вони вказують, що на момент анексії крім вищезазначених кінозалів працювали ще два кінотеатри в Мелітополі і один у Пологах. Отже, на анексованій території України на момент анексії могли працювати щонайменше 12 кінозалів. Решта не могли працювати через те, що були знищені російською армією, про що пропагандисти не згадали.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний