НЕПРАВДА: На обкладинці французького журналу «Charlie Hebdo» висміяли українську фехтувальницю

НЕПРАВДА: На обкладинці французького журналу «Charlie Hebdo» висміяли українську фехтувальницю

10 Серпня 2023
FacebookTwitterTelegram
239

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали та медіа поширюють обкладинку нібито французького журналу «Charlie Hebdo», на якій висміюють українську фехтувальницю. Напис на ній перекладається як «Справжня гордість своєї країни». 

Справжній випуск «Charlie Hebdo» №1619 має зовсім іншу обкладинку.   

Скриншот допису

На офіційному сайті журналу «Charlie Hebdo» подібної обкладинки немає. 

На фейковій обкладинці журналу номер випуску вказаний як 1619. Проте під таким номером вийшов випуск із зовсім іншою картинкою. На ній зображений міністр внутрішніх справ Франції Джеральд Дарманін після зустрічі з поліційною профспілкою. 

Справжня обкладинка у випуску №1619. Джерело: «Charlie Hebdo»

Також на несправжній обкладинці на штрих-коді вказані цифри «L14057», проте його має інша обкладинка під номером 1618. На ній вказано, що поліціянти вже на межі та вимагають дозволити їм працювати. 

Фейкова обкладинка

Обкладинка випуску №1618. Джерело: «Charlie Hebdo»

Штрих-код випуску №1618. Джерело: «Charlie Hebdo» 

Раніше VoxCheck вже спростовували фейкові обкладинки «Charlie Hebdo». Наприклад, минулого разу поширювали підроблену обкладинку, на якій Володимир Зеленський заперечував відповідальність за вибух на Кримському мосту. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний