НЕПРАВДА: На українців хочуть перекласти відповідальність за те, що засоби ППО не працюють

НЕПРАВДА: На українців хочуть перекласти відповідальність за те, що засоби ППО не працюють

22 Липня 2022
FacebookTwitterTelegram
1721

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

12 липня 2022 року блогер Остап Стахів опублікував відео, в якому заявив, що українські засоби ППО не працюють. А оскільки вони нібито не працюють, на українців хочуть перекласти відповідальність за відсутність протиповітряного захисту: у новому законопроєкті №7546 депутати збираються ввести кримінальну відповідальність за порушення правил цивільного захисту в умовах воєнного стану, а саме за продовження роботи бізнесу під час повітряної тривоги.

Однак це — неправда. Системи ППО України працюють та частково захищають від російської авіації та ракет. Щодо законопроєкту про покарання за порушення правил безпеки під час повітряних тривог, його досі не прийняли в парламенті.

ППО України

Станом на 12 липня (дата публікації відео Стахіва) ЗСУ збили:

  • 188 гелікоптерів;
  • 217 літаків;
  • 676 БПЛА;
  • 155 крилатих ракет.

Усі вражені цілі — це якраз результат роботи різних систем ППО на озброєнні української армії. Звісно, ППО не надає стовідсоткового захисту, проте жодна система, навіть сучасні західні зразки, не надають повного захисту. Із цього приводу нещодавно висловився міністр оборони України Олексій Резніков: «Давайте будемо реалістами. Якби наша ППО не працювала, то, повірте мені, жаху і страхіття було б кратно більше. Коли я кажу “кратно більше”, я маю на увазі, що 50% ракет, які летять в наші міста, збиваються нашою ППО. Ізраїльські фахівці, наприклад, скажуть, що вони гарантують захист на 80%. Але не сто. Сьогодні не існує 100% захисту від крилатих та балістичних ракет певного виду, наприклад, від тих же “Калібрів”».

За словами Юрія Ігната, речника Повітряних Сил ЗСУ, завдяки роботі ППО російська авіація вже 2,5 місяці не заходить у зону дії протиповітряної оборони України.

Законопроєкт №7546

Законопроєкт №7546 зареєстрували 11 липня, його вже передали для ознайомлення профільному комітету, проте депутати ще не голосували за нього. 

Автори законопроєкту пропонують ввести кримінальну відповідальність (штраф, виправні роботи, обмеження чи позбавлення волі залежно від тяжкості правопорушення) для підприємців, установ та організацій, якщо порушення правил безпеки під час повітряної тривоги (продовження роботи закладу, відмова від евакуації цивільних) з їхнього боку заподіяло шкоду здоров’ю людей, спричинило загибель людей або інші тяжкі наслідки.

Депутати не надали пояснень, як мали би працювати запропоновані норми на практиці. Утім, сам факт існування цього проєкту не означає, що його зрештою приймуть.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний