НЕПРАВДА: На воєнному аеродромі в Калузькій області підірвався безпілотник — фото

НЕПРАВДА: На воєнному аеродромі в Калузькій області підірвався безпілотник — фото

28 Жовтня 2022
FacebookTwitterTelegram
214

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють фото, на якому нібито видно, як у Калузькій області у росії підірвався безпілотник. Насправді ці фото зробили у 2020 році в Нагірному Карабасі. 

Скриншот допису

Ми вирішили знайти зображення через зворотний пошук у Google Images. Серед результатів пошуку є посилання на публікацію The Armenian Weekly, в якій йдеться про те, що 19 жовтня 2020 року під час військового конфлікту між Вірменією та Азербайджану на території Нагірного Карабаху збили безпілотник «Bayraktar TB2».

20 жовтня фото збитого безпілотника опублікувала Армія оборони невизнаної Нагірно-Карабаської Республіки у своєму твіттері із підписом: «Підрозділи ППО Армії оборони Арцаха збили ще один БПЛА Азербайджану “Байрактар”». Того ж дня ці фото опублікувала Шушан Степанян, тодішня представниця Міністерства оборони Вірменії.

Скриншот допису

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний