НЕПРАВДА: Найближчим часом тариф на електроенергію підвищать до 7,5 грн за кВт-год

НЕПРАВДА: Найближчим часом тариф на електроенергію підвищать до 7,5 грн за кВт-год

14 Червня 2024
FacebookTwitterTelegram
168

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито ціна за кВт електроенергії складатиме 7,5 грн. Автори допису зробили такий висновок зі слів заступниці міністра енергетики України Світлани Гринчук, яка заявила, що новий чинний тариф, який становить 4,32 грн кВт-год, компенсує тільки витрати на виробництво і доставлення електроенергії.

Однак це неправда. Гринчук вказувала, що 7,5 грн — це ринкова вартість 1 кВт-год електроенергії для побутових споживачів. Але вона не говорила, що тариф планують підвищити. 

Скриншот допису

З 1 червня єдиний тариф на електроенергію для побутових споживачів підвищили з 2,64 грн до 4,32 грн за 1 кВт-год, відповідне рішення ухвалив Кабінет Міністрів України. Цей тариф буде чинним до 30 квітня 2025 року. 

Пільговий тариф при споживанні до 2000 кВт-год на місяць у будинках, обладнаних електроопалювальними установками, складає 2,64 грн за кВт-год, а нічний тариф при встановленому двозонному лічильнику дорівнює 2,16 грн за кВт-год. 

У Міністерстві енергетики спростували інформацію про підвищення тарифів. У відомстві зазначили, що словами Гринчук зманіпулювали. Посадовиця вказувала, що чинний тариф для населення покриває виключно собівартість виробництва та передачі електроенергії, натомість його ринкова вартість — вища. «Тариф складається виключно із собівартості витрат, без жодної копійки будь-якої надбавки. Ринкова ж вартість однієї кіловат-години складає більше як 7,5 грн», — пояснювала заступниця міністра. Тобто йшлось про те, що ринкова вартість тарифу майже вдвічі вища. Але Гринчук не говорила про майбутнє підвищення тарифу. 

Вона також повідомляла, що завдяки теперішньому тарифу вдасться провести ремонтні роботи та частково відновити генерацію. «Тариф для населення дозволяє нам продовжити наймасштабнішу за часів Незалежності ремонтну кампанію в енергетиці, аби максимально підготувати енергосистему до зими, додати до неї додаткові потужності, а також певною мірою відновити державну генерацію», — зазначала Гринчук. 

Необхідність проведення ремонтних робіт гостро постала після нових масштабних російських обстрілів енергетичної інфраструктури 22 березня 2024 року. Тоді прем’єр-міністр України Денис Шмигаль вказував, що ця атака була однією з найбільших на енергетику за два роки повномасштабної війни й наймасованішою за останні місяці. Для відновлення деяких об’єктів знадобляться роки. Нині росія продовжує обстрілювати енергетичну інфраструктуру України, відтак ситуація в енергосистемі погіршується. За даними «Укренерго», найважча ситуація в енергосистемі очікується в середині літа 2024 року.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний