НЕПРАВДА: Наступного тижня у Києві можуть припинити вимикати світло

НЕПРАВДА: Наступного тижня у Києві можуть припинити вимикати світло

26 Листопада 2022
FacebookTwitterTelegram
2004

Перевірка фактів у рамках партнерства з Meta

14 листопада 2022 року в мережі поширили інформацію, що у Києві можуть перестати вимикати світло уже за тиждень. Користувачі посилаються на слова голови управління «Укренерго» про те, що обмеження електропостачання діятимуть ще протягом наступного тижня. 

Однак насправді голова правління «Укренерго» повідомив, що графіки планових відключень діятимуть ще «певний час». 

Скриншот публікації 

14 листопада у телеграм-каналі «Укренерго» спростували інформацію про те, що у Києві можуть скасувати планові відключення. Вони діятимуть у Києві та 7 областях до завершення ремонтів та відновлення можливості електромережі передавати в ці регіони додаткову потужність.

14 листопада голова правління «Укренерго» Володимир Кудрицький зазначив, що росіяни серйозно пошкодили один із ключових об’єктів «Укренерго», і це вплинуло на живлення Києва, Київської, Чернігівської, Черкаської, Житомирської, Сумської, Харківської, Полтавської та Донецької областей, де застосовуються планові, а іноді й аварійні відключення.

21 листопада генеральний директор енергетичної компанії YASNO Сергій Коваленко повідомив, що Україна житиме в умовах регулярних відключень електроенергії, ймовірно, щонайменше до кінця березня. Ситуація буде залежати як від швидкості відновлення об’єктів, так і від можливих нових атак рф.  

Із жовтня рф почала ракетні обстріли енергетичних об’єктів України. 10 жовтня росіяни влучили ракетами по об’єктах критичної інфраструктури у 12 областях та місті Києві. На той момент було пошкоджено 117 об’єктів, з них 35 — це житлові будинки. У листопаді рф продовжує знищувати енергооб’єкти України: 15 листопада росія вдарила по таких об’єктах у Волинській, Рівненській, Львівській, Хмельницькій, Житомирській, Вінницькій, Київській, Дніпропетровській, Кіровоградській, Полтавській і Харківській областях.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний