НЕПРАВДА: НАТО відправило військовим ЗСУ заражену донорську кров
Beta

НЕПРАВДА: НАТО відправило військовим ЗСУ заражену донорську кров

26 Листопада 2022
FacebookTwitterTelegram
171

Перевірка фактів у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито Міністерство охорони здоровʼя України попросило у країн НАТО 62 тис. літрів крові для поранених військових ЗСУ. Російські ЗМІ запевняють, що в результаті вибіркової перевірки крові українські медики виявили, що донорські зразки були заражені ВІЛ та гепатитами різних типів.

Насправді від початку повномасштабного вторгнення Україна намагається самостійно забезпечувати сталі запаси крові, а також проводить лабораторні перевірки зразків. 

Скриншот публікації 

7 листопада 2022 року МОЗ України опублікувало спростування інформації щодо зараженої донорської крові, яку НАТО нібито відправило ЗСУ. У міністерстві стверджують, що від початку війни Україна жодного разу не надсилала запити на донорську кров або її компоненти закордонним партнерам. 

В Україні налагоджене ефективне планове донорство, а також логістичні процеси, що дають змогу забезпечувати та постійно поновлювати запаси крові. Якщо у центрах відчувається нагальна потреба у донорській крові, українці можуть відгукнутися на запити та закрити такі потреби. 

МОЗ зазначає, що Україна не проводить вибіркових перевірок крові чи її компонентів. Натомість вся донорська кров та її компоненти завжди проходить лабораторні дослідження. У центрах використовують лише ретельно перевірену під час лабораторних досліджень кров, що забезпечує ефективне та безпечне переливання для пацієнта.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний