НЕПРАВДА: Не існує перевірених досліджень про негативний вплив антропогенної діяльності на клімат | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Не існує перевірених досліджень про негативний вплив антропогенної діяльності на клімат

Photo: Лєна Шуліка, VoxUkraine
8 Липня 2020
FacebookTwitterTelegram
2362

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У новому відео Лідія Гончаренко розповідає про кліматичний нейтралітет, поширюючи фейки про відсутність досліджень про негативний вплив людей на зміни клімату. Також вона стверджує, що кліматичний нейтралітет – частина «плану ковід-19». 

Проте, це не так.

Збільшення викидів парникових газів внаслідок антропогенного впливу негативно впливає на зміну клімату. Це підтверджує низка досліджень.

Наприклад, у NASA зазначають, що 97 відсотків вчених (а можливо й більше) погоджуються, що глобальне потепління спричинене людиною. Це так званий науковий консенсус.

У доповіді «Національна оцінка клімату» Програми дослідження глобальних змін, яку запровадив Конгрес США, йдеться про те, що основною причиною глобального потепління є діяльність людей, а не природні фактори.

У звіті Міжурядової групи експертів з питань змін клімату – міжурядовий орган ООН – також вказано, що глобальне потепління було зумовлене діяльністю людини.

Крім того, Лідія Гончаренко говорить про сценаристів і режисерів подій у світі. Однак, жодного підтвердження цьому немає. Це звичайна теорія змови.

У відео присутні й фейки, які ми вже неодноразово спростовували: коронавірус – пастка та спецоперація; Білл Гейтс говорить про скорочення кількості населення; вакцини небезпечні; нобелівський лауреат Левітт критикує карантин.

До того ж, Гончаренко згадує проект ID2020. Фейки про нього ми вже спростовували тут.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний