НЕПРАВДА: Негативний вплив на організм компонентів вакцини Pfizer-BioNTech COVID-19

НЕПРАВДА: Негативний вплив на організм компонентів вакцини Pfizer-BioNTech COVID-19

27 Квітня 2021
FacebookTwitterTelegram
1575

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що такі компоненти вакцини Pfizer-BioNTech COVID-19 як хлорид натрію, хлорид калію, дигідроортофосфат калію, динатрій фосфат дигідрат, сахароза та холестерин нібито шкодять здоров’ю людини. 

Далі ми спростовуємо твердження щодо небезпечності кожного перерахованого компоненту. 

Кількість хлориду натрію у вакцині є безпечною для організму людини, а причини негативного впливу хлориду натрію на організм – надмірне його споживання

Хлорид натрію  – хімічна назва солі. Хлорид натрію є неорганічною сполукою, тобто вона не походить від живої речовини. Змішаний з водою хлорид натрію утворює соляний розчин, який застосовують у медичних цілях, наприклад, для крапельниць, ін’єкції соляного розчину, крапель для носу, очищення ран, крапель для очей, інгаляцій хлоридом натрію. Хлорид натрію використовують для лікування або запобігання втрати натрію, спричиненої зневодненням, надмірним потовиділенням або іншими причинами.

Здебільшого хлорид натрію не виявляє небезпеки для здоров’я. Утім, коли в крові є надлишок натрію, він втягує воду в судини, збільшуючи в них об’єм крові. З більшою кількістю крові, що протікає по судинах, зростає артеріальний тиск. 

Скриншот допису

Зазначимо, що причиною появи негативних наслідків хлориду натрію на організм пояснюється надмірним його вживанням. У нормальних кількостях хлорид натрію є безпечним та необхідним для організму (рекомендовано вживати 1500 мг (1,5 грама) хлориду натрію в день). 

Хлорид натрію у вакцинах – це допоміжна неактивна речовина. Всі інгредієнти у вакцині наявні у дуже малих кількостях, нормальних для організму людини, і немає жодних доказів того, що вони завдають шкоди саме в цих кількостях, в тому числі і хлорид натрію. Виняток становлять ті люди, які можуть мати серйозну алергію на інгредієнт вакцини, навіть якщо він присутній лише у незначній кількості (наприклад, яєчні білки або антибіотики, що використовуються у виробництві вакцин). 

У вакцині Pfizer-BioNTech COVID-19 хлорид натрію є розчинником – 0,9% розчину хлориду натрію, 1,8 мл на один флакон вакцини, ним розбавляють основну діючу речовину. Перед введенням вакцини в руку пацієнта додають додатково 2,16 мг хлориду натрію на дозу. Додаткова кількість хлориду натрію призначена для подальшого збалансування рН безпосередньо перед ін’єкцією.

Кількість хлориду калію у вакцині Pfizer-BioNTech COVID-19 є безпечною. Те, що хлорид калію нібито є небезпечним у вакцині Pfizer-BioNTech COVID-19 раніше спростували незалежні фактчекери з AFP fact checking

Хлорид калію – це мінерал, який міститься в багатьох продуктах харчування і необхідний для кількох функцій організму – допомагає ниркам, м’язам, нервам функціонувати правильно, особливо необхідний для нормального серцебиття. Хлорид калію використовують для профілактики та лікування низького рівня калію в крові (гіпокаліємія).

У Арканзасі, штат США, хлорид калію дійсно є одним з компонентів смертельної ін’єкції. Його застосовують для зупинки серцебиття. Однак, кількість хлориду калію, що міститься у вакцинах, дуже мала і така кількість вважається безпечною. 

За даними Управління з контролю за продуктами та ліками США, кожна доза вакцини Pfizer-BioNTech Covid-19 містить 0,01 мг хлориду калію. За словами Скотта Гальперіна, директора Канадського центру вакцинології, така його кількість є рівносильною дрібці солі. Скотт Гальперін зазначив, що хлорид калію застосовується у багатьох вакцинах. Хлорид калію є сіллю, яка підтримує клітини живими під час щеплення вірусною векторною вакциною. 

Дигідроортофосфат калію (монофосфат калію) використовується для лікування і профілактики гіпофосфатемії (низького рівня фосфору в крові). Фосфат калію іноді додають в рідини для внутрішньовенного введення людям, які не можуть нічого їсти або пити. Фосфат калію також використовують як добавку при приготуванні рідких формул ін’єкцій. 

Вказані солі (хлорид калію, дигідроортофосфат калію, хлорид натрію та динатрій фосфат дигідрат) містяться у вакцинах, щоб допомогти збалансувати будь-яку кислотність у розчині, саме тому він є більш стабільним для зберігання та сумісним із тканиною тіла, в яку його вводять. Метью Хайнц, лікар лікарні в Тусоні, штат Арізона, зазначає, що усі солі, які наявні у вакцині Pfizer-BioNTech COVID-19 є природними для організму. Вони підтримують збалансованість рН – кислотності або основності розчину. Поєднання цих солей допомагає організму засвоїти розчин та захищає жирову молекулу і мРНК.

Сахароза – це молекула глюкози, яка має солодкий смак і стабілізує вакцину при мінусових температурах: вона використовується в вакцинах, щоб молекули не втрачали свою форму під час інтенсивного процесу заморожування.Сахароза не є унікальною для вакцин, вона наявна в повсякденному житті в раціональному харчуванні та є компонентом, який природним чином наявний в організмі.

Холестерин – це воскоподібна речовина. Вона потрібна організму для побудови клітин та вироблення вітамінів та інших гормонів. Холестерин виробляє печінка, також він поступає в організм з продуктів тваринного походження.

Вакцина Pfizer-BioNTech COVID-19 створена на основі м-РНК. Оскільки молекули мРНК дуже крихкі, вони повинні бути захищеними. Для доставки мРНК в клітку в вакцинах використовують ліпідні наночастинки – невеликі структури, що мають у своєму складі холестерин. Ліпіди захищають мРНК від руйнування, проносять її через організм і доставляють безпосередньо в клітини. Завдяки ліпідній оболонці мРНК може проникнути через клітинну плазматичну мембрану і досягти цитозоля (вмісту клітини).