НЕПРАВДА: Неможливо хворіти смертельним вірусом безсимптомно | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Неможливо хворіти смертельним вірусом безсимптомно

25 Листопада 2020
FacebookTwitterTelegram
934

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що нібито неможливо хворіти на смертельний вірус (коронавірус SARS-CoV-2) без симптомів.

Однак, це твердження неправдиве

Насправді, новий коронавірус SARS-CoV-2 та захворювання COVID-19, яке він викликає, не є смертельними для всіх, а лише для відносно незначного відсотка інфікованих. Приблизна летальність від COVID-19 серед усіх виявлених інфікованих (The Case Fatality Ratio) в середньому у світі складає 2,4%. Приблизна летальність від COVID-19 серед виявлених та невиявлених випадків (Infection Fatality Ratio) коливається в межах 0,5-1%. Тобто, у більшості людей, які заражаються новим коронавірусом, захворювання протікає з легкими симптомами або взагалі без симптомів (від 6% до 41% заражених переносять захворювання безсимптомно). 

Це залежить від низки факторів, зокрема: 

  • вік;
  • загальний стан здоров’я та наявність чи відсутність важких хронічних захворювань;
  • стан імунітету;
  • наявність «перехресного імунітету» (люди, які в минулому мали захворювання, викликані схожими коронавірусами, можуть мати частковий або повний імунітет від SARS-CoV-2).

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний