НЕПРАВДА: Нідерланди безпідставно визнали захисні аксесуари від 5G небезпечними
Beta

НЕПРАВДА: Нідерланди безпідставно визнали захисні аксесуари від 5G небезпечними

31 Грудня 2021
FacebookTwitterTelegram

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що:

  • браслети та амулети, які продавалися у Нідерландах, нібито захищають від 5G і є безпечними;
  • аксесуари заборонили у Нідерландах для боротьби з анти-5G рухом;
  • радіоактивні ізотопи є в усіх оточуючих предметах та в організмі людини, тому їх вплив є безпечним;
  • технологія 5G є небезпечною. 

Однак наведені тези неправдиві або маніпулятивні. 

По-перше, згідно з дослідженням Національного інституту громадської охорони здоров’я та довкілля Нідерландів, аксесуари заборонили продавати через те, що в них містяться радіоактивні речовини, які випускають іонізуюче випромінювання. Зазначили, що рівень радіації виявився низьким, утім, довготривале носіння цих товарів є потенційно небезпечним для людини. 

По-друге, людина дійсно щоденно піддається низькому рівню іонізуючого випромінювання. В організмі людини також є мала частина радіоактивних елементів (наприклад, калію). Однак, інтенсивна дія іонізуючого випромінювання (наприклад, через довготривале носіння заборонених товарів) може спричинити пошкодження шкіри або інших тканин організму. Іонізуюче випромінювання здатне змінювати структуру клітин людини, та, наприклад, спричинити розвиток раку. 

Заборонені товари з іонізуючим випромінюванням. Зліва: силіконовий браслет Fit & Slim XL; справа: чорно-біле намисто. 

ВООЗ повідомляє, що жодних негативних наслідків від впливу 5G на організм людей не було зафіксовано. Це підтвердили й дослідження Міжнародної комісії з захисту від випромінювання, яка визначає 5G-сигнал як безпечний. Його частота вимірюється десятками гігагерц (ГГц), тоді як допустима норма сягає 300 ГГц. Раніше ми неодноразово спростовували те, що технологія 5G нібито небезпечна.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний