НЕПРАВДА: Німецька влада заборонила політичну партію AfD

НЕПРАВДА: Німецька влада заборонила політичну партію AfD

15 Травня 2025
FacebookTwitterTelegram
45

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі з посиланням на главу пресслужби мзс росії марію захарову поширюють інформацію, нібито німецька влада заборонила партію «Альтернатива для Німеччини» (AfD). Мовляв, саме із заборон партій колись почалося зародження нацистської Німеччини. 

Це неправда. Партію не забороняли, а визнали її правоекстремістською, що дає змогу органам безпеки пильніше стежити за її діяльністю. 

Скриншот допису

«Альтернатива для Німеччини» (AfD) — права популістська партія, відома антиміграційною риторикою. Після останніх парламентських виборів у лютому 2025  154 місць із 630 (20,8%) у німецькому Бундестазі. Її неодноразово звинувачували у зв’язках із кремлем та поширенні наративів, співзвучних з російськими.неодноразово звинувачували у зв’язках із кремлем та поширенні наративів, співзвучних з російськими.займає 154 місць із 630 (20,8%) у німецькому Бундестазі. Її неодноразово звинувачували у зв’язках із кремлем та поширенні наративів, співзвучних з російськими. 

2 травня 2025 року Федеральне відомство з охорони конституції (BfV) опублікувало пресреліз про зміну статусу партії AfD. Відтепер її класифікують як «однозначно правоекстремістську» (нім. gesichert rechtsextremistisch). Це означає, що BfV вважає її діяльність такою, що суперечить демократичному устрою. 

Ця класифікація дозволяє спецслужбам посилити нагляд за партією, зокрема застосовувати прослуховування та інші засоби контролю. Водночас це не означає її заборону. У Німеччині рішення про заборону політичної сили може ухвалити Федеральний конституційний суд — і лише після складної юридичної процедури. 

Партія «Альтернатива для Німеччини» подала позов до адміністративного суду Кельна проти рішення BfV. Тому 8 травня Федеральне відомство з охорони конституції Німеччини (BfV) тимчасово  «поставило на паузу» офіційне визнання АfD як правоекстремістської партії, а пресреліз видалили з вебсайту. Однак рішення не відкликали, а призупинили використання класифікації до завершення судового розгляду.  

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний