НЕПРАВДА: Німецький телеканал показав карту України без окупованих росією територій

НЕПРАВДА: Німецький телеканал показав карту України без окупованих росією територій

24 Жовтня 2022
FacebookTwitterTelegram
1232

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють фото, на якому карта України показана без територій, окупованих росією. Автори публікації вказують, мовляв, таку карту представили у випуску новин у Німеччині.  

Утім, це неправда. На німецькому телебаченні не показували карту України без тимчасово окупованих росією Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей.

Скриншот повідомлення

На фото, яке поширюють в мережі, вказані ім’я ведучої, назва програми та телеканалу.

Heute journal — новинна програма національної німецької телевізійної мережі Zweites Deutsches Fernsehen (ZDF). На сайті ZDF можна знайти всі випуски Heute journal за останні два тижні.

10 жовтня ведучою програми була Ханна Зіммерманн. Одяг ведучої такий самий, як і на скриншоті, який поширюють у телеграм-каналах.

Скриншот новин Heute journal 10 жовтня

До того ж автори фейкових дописів намагалися підробити сюжет, використавши актуальну тему: російські обстріли 10 жовтня. Так, на фото німецької мовою вказано: «Електро- та водопостачання в містах України».

Однак насправді у випуску Heute journal ураження інфраструктури показали на карті України з кордонами 1991 року, окуповані території були виділені іншим кольором.

 

Місця влучання російських ракет в Україні 10 жовтня. Джерело: Heute journal

Окрім цього, Україну згадали в контексті голосування щодо резолюції про засудження окупації росією Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей. Далі у випуску про Україну не йшлося.

Пізніше редакція телеканалу також відреагувала на фейкові фото, які поширюють у мережі. У ZDF зазначили, що таке зображення ніколи не показували в етері.

Порівняння фейкового та реального кадру з новинного випуску. Джерело: ZDF 

23-27 вересня росіяни провели фіктивні «референдуми» про входження окупованих територій півдня та сходу України до складу росії. 30 вересня президент рф путін підписав договори про анексію українських територій Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей.

12 жовтня Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію із засудженням незаконних «референдумів».

Раніше ми спростовували інформацію, нібито жителі Запорізької та Херсонської областей хочуть провести референдум та приєднатися до росії.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний