НЕПРАВДА: Новий склад БРІКС контролюватиме 80% світового видобутку нафти

НЕПРАВДА: Новий склад БРІКС контролюватиме 80% світового видобутку нафти

23 Жовтня 2023
FacebookTwitterTelegram
359

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито з розширенням блоку БРІКС за рахунок шести нових членів (Саудівської Аравії, Об’єднаних Арабських Еміратів, Ірану,  Аргентини, Єгипту та Ефіопії) група зможе контролювати 80% світового видобутку нафти.

Проте це — неправда. Після розширення БРІКС буде контролювати не більше 50% світового видобутку нафти.

Скриншот публікації

Цю інформацію вже спростували незалежні фактчекери з AFP та Reuters

БРІКС — це група країн, до яких належать Бразилія, росія, Індія, Китай та ПАР. БРІКС не є формалізованою міжнародною організацією. Група регулярно проводить саміти щодо економічної співпраці. У січні 2024 року до БРІКС приєднаються Саудівська Аравія, Єгипет, Іран, ОАЕ, Ефіопія та Аргентина.

Згідно з даними Управління енергетичної інформації США (EIA) станом на 2022 рік, на блок БРІКС припадало близько 19% світового видобутку нафти. Дані EIA вказують на те, що після розширення виробництво сирих нафтових продуктів БРІКС зросте до приблизно 41% світового виробництва.

Дані Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) станом на 2022 рік свідчать, що після приєднання нових членів частка БРІКС буде складати приблизно 47% світового виробництва сирих нафтових продуктів. 

Згідно з оцінками Енергетичного інституту (Велика Британія), на розширений склад групи (11 країн) припадатиме 43,1% світового видобутку нафти.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний